Uykusuzluğa iyi gelenler

uykusuzluk nasıl geçerUykusuzluk pek çok sebebe bağlıdır. Uykusuzluk nedenleri genellikle stres, kafein, aşırı yorgunluk ve depresyondur. Siz de sürekli uykusuzluk çekiyorsanız, uykusuzluğa iyi gelen yiyecekleri denemenizde fayda var. Uykusuzluğu geçiren, uyku getiren ve rahat bir uyku geçirmenizi sağlayan çok özel besinler var. Rahat bir uyku uyumak için size bunlar yetecek.

Uykusuzluk çekme durumunuz iyiden iyiye arttıysa ve artık her gece uykusuzluk çekiyorsanız bu yiyecekleri yemek kaçınılmaz olabilir.

Uykusuzluğu geçiren ilk yiyeceğimiz ton balığı. Şaşırtıcı belki ama ton balığı uykusuzluk geçirici, uyku getirici bir yiyecek. B6 vitamini barındıran ton balığı bu özelliği sayesinde rahat bir uyku uyumanızı sağlayacak. Deneyin deriz.

Bir diğer uykusuzluğa iyi gelen besinimiz, vişne suyu. Güzel rengi ve buruk tadı ile severek içtiğimiz bu içecek uykusuzluğu geçirmesi ve uyku getirmesi ile tanınıyor. Her gün sabah-akşam iki defa birer bardak vişne suyu için ve gece rahat bir uyku uyuyun.

Yoğurt en ünlü uyutucu besinimiz. Hepiniz bilirsiniz. Yoğurt gerçekten de uyku getirir. Her akşam 1 su bardağı yoğurt yiyin ve rahatça uyuyun. Yoğurt yemek uykusuzluğa iyi geldiği gibi daha pek çok açıdan sağlığımıza faydalıdır. Bu açıdan uykusuzluk sorunumuz olmasa dahi her akşam yoğurt yemeliyiz.

Tam tahıllı ekmek tüketin. Tam tahıllı gıdalar da rahatça uyumaya yardımcıdır. Muz ve karalahana da bir diğer uyku getiren besinler arasındadır.

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir