Faydalı Vücut Bakımı İpuçları ve Muhtemelen Bilinmeyen Hileler

Her kız güzel ve cazibeli olmak istiyor. Neyse ki, canlı bir görünüm elde etmek için pahalı güzellik ürünlerine para savurmaya gerek yoktur. En iyi sonucu elde etmenize yardımcı olacak etkili ev ilaçları vardır. Biz KADIN SİTESİ olarak, size zaman ve paradan tasarruf edeceğiniz 10 süper ve bir o kadar da doğal cilt bakımı için ipucu vereceğiz. Ev yapımı işe yarar doğal güzellik maskeleri ve evdeki malzemelerle cilt bakımı yapmak için işinize yarayacak çok faydalı ipuçları bu yazımızda!

İşte, ev yapımı, kendinize yapabileceğiniz basit güzellik sırları. Mutlaka deneyin.

Tuzlu su, yüzünüzde oluşan şişliği ve ödemi azaltmaya ve yüzünüze yeni daha diri bir görüntü kazandırmanıza yardım eder. Yüzünüzde ödeme ve yorgunluğa bağlı şişlik varsa ılık suya biraz tuz atın, bu tuzlu suya tülbent batırın. Tuzlu suyuna batırdığınız tülbentle yüzünüze kompres uygulayın. Yüzünüze yarım saat boyunca tuzlu suya batırılmış tülbent tutun. Şişliklerden kısa sürede kurtulun.

Dudaklarınız kış aylarında ve kuru hava şartlarında çabucak kurur, pul pul olur ve çatlar. Dudaklarınıza şeftali yağı, badem yağı veya dudak balsamı gibi herhangi bir kozmetik yağ uygulayın. Sonra yumuşak bir diş fırçası alın ve hafifçe dudaklarınıza 1 dakika boyunca diş fırçası ile dudaklarınızı hafif hafif fırçalayın. Bu işlem, dudaklarınızın ölü deriden kurtulmasına yardım eder. Dudaklarınız berrak, yumuşak ve daha dolgun olacaktır. Deneyin.

Yüzünüz kuru ve pul pul mu? Kış aylarında cildiniz kuruyor ve çatlıyor mu? Yüzünüze saf yani tamamen doğal sızma zeytinyağıyla masaj yaparak daha temiz, daha yumuşak, pürüzsüzsüz yapabilir ve yüzünüze doğal bir ışıltı katabilirsiniz. Önce yüzünüzü normal temizleme rutininiz ile yıkayın ve zeytinyağını makyaj pamuğuna dökerek yüzünüze yaklaşık 7 dakika boyunca masaj yapın. En iyi sonucu elde etmek için, 4-5 günde bir prosedürü tekrarlayın.

Yüzünüzde içi dolu, kocaman ve kırmızı bir sivilce mi var? Sivilce üzerine bir miktar bal tatbik edin ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla yıkayın. Bu yöntem büyük ve içi dolu sivilcenin boyutunu azaltmanıza ve daha az fark edilmesini sağlayarak makyajla kolayca saklamanıza yardımcı olacaktır.

Gözaltı torbaları, kahverengi halkalar, gözaltı morlukları kader değil

Bir bardak sıcaktan biraz daha ılık suya bir çay kaşığı kabartma tozu ekleyin ve iyice karıştırın. Bu karışımı pamuk ya da makyaj pamuğu vasıtasıyla gözlerinizin altındaki alana uygulayın. Morluklar, şişlik, koyu renkli halkalar ve ödem için karbonatlı su birebirdir. Yaklaşık 10-15 dakika bekleyin, daha sonra kalıntıları yıkayın ve nemlendirici bir göz çevresine uygun krem ​​kullanın.

Bu işlemi her gün tekrarlayın; sonuca şaşıracaksınız!

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir