Evde doğal cilt bakım maskesi yapmanın faydaları

Doğal güzellik maskeleri her kadının bilmesi gereken tarifleri içerir. Evde, doğal malzemelerle ucuz ama etkili güzellik bakımı yapabiliriz. Meyvelerin faydalarını bilirsek, yaptığımız güzellik maskelerine doğru biçimde ekleyebilir ve en üst düzeyde fayda sağlayabiliriz. Limon, bal, yoğurt, avakado, süt, karbonat ve karpuz ile mucizevi etkilere sahip doğal cilt bakımı yapmak için ev yapımı güzellik maskeleri hazırlayabiliriz. Bu tür maskeler sıfır yan etkili ama maksimum faydaya sahip bakım içerir. Hem de ucuzdur ve uygulaması da basittir.

Yüz Maskelerindeki Temel Materyallerinin Faydaları

Süt pek çok cilt probleminin belirtilerini iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Sütteki nemlendirici yağlar nedeniyle, güneş yanığından kızarıklığın hafifletilmesine yardımcı olabilir veya kserozis veya egzema gibi deri koşullarından kaynaklanan kuruluk ve kaşıntıların bir kısmını azaltabilir.

Protein içeriği, vitamin ve mineraller sütün anti-yaşlanma özelliklerine katkıda bulunur. Ölü cilt hücrelerinin dökülmesine yardımcı olan lipaz, proteazlar ve lakto-peroksidaz gibi enzimlerin bulunduğu süt, mükemmel eksfolatatör gibi davranır.

Balın , sivilcelerle sivilceler arasında savaşmaya yardımcı olan antibakteriyel özellikleri vardır. Bal enfeksiyonu azaltır ve akne tedavisinde çok etkili bir ev ilaçtır.

Bal cildi çok etkili bir nemlendiricidir. Nemi tutar, cildinizi ışıltılı, yumuşak ve esnekleştirir.

Bal özellikleri cildinizi güneş altında korur ve cildi gençleştirip genç kalmasına yardımcı olur.

Yoğurt laktik asit ile doludur ve cildiniz, ince çizgilerle ve kırışıklıklar üzerinde çalışan, doğrudan uygulamanızdan, size daha genç bir görünüm vermeye yardımcı olur.

Yoğurttaki laktik asit cildi rahatlatır, yumuşatır ve sıkar ve gözenekleri rafine eder.

Yüksek besin içeriği ve doğal antibakteriyel ve antifungal özellikleri de mikroplardan ve diğer bakterilerden kurtulur.

En önemli cilt bakımı malzemesi limondur. İşte limonun yüz için faydaları

Doğal dezenfeksiyon özelliklerinden dolayı limon suyu akne ve cilt lekelerine başarılı bir şekilde karşı koyabilir.

Limon suyunun sorunlu cilt bakımı için kaynak listesine eklenebileceğini merak etmeyin. Limon suyunda bulunan meyve asidi, güçlü bir bağışıklık uyarıcı ve antibakteriyel etkiye sahiptir, zararlı, sivilene neden olan mikropları ve bakterileri yok eder.

Limon suyundaki ana aktif madde L-emici asittir.

Ölü cilt hücrelerini eksfoliye alır ve yeni hücre büyümesini uyarır.

L-absorbik asit ile soyma işlemi, fazla yağ çıkaran doğal bir sıkılaştırıcı olarak çalışır, derinin yüzeyini kurutur ve olası sivilcelerin görünümünü en aza indirir.

Ayrıca, limon suyu gözenekleri temizler, cilt kızarıklığını azaltır, cildin yüzeyini daha pürüzsüz hale getirir ve daha az yara izi farkedilir hale getirir.

Limon suyu – doğal bir beyazlatma ürünüdür.

Kusursuz cildi teşvik eder ve akne lekelerini hafifletebilir.

Limon suyu, yüz için mükemmel bir ilaç olup, ölü cilt hücrelerini eksfoliye alır ve çıkarır, yüzü daha genç ve cildinizi daha yumuşak ve daha elastik hale getirir.

Turuncu sebze ve meyvelerin cildimize faydaları

Turuncu besinler cildi besler, canlandırır ve tonlar.

Turuncu renkte olan C vitamini cilt hücrelerinin yaşlanmasını yavaşlatan doğal bir antioksidandır.

Vitaminler B9, H, A , cildimize canlılık ve ferahlık verir.

Portakalda bulunan organik asitler doğal ve derin cilt soyma sağlar.

Turuncu sebzeler ile maskeler yapmak cildin gençleşmesine katkıda bulunur.

Portakal suyu, cildi temizleme, ağartma ve tonlama için mükemmel bir alettir. C vitamini, cilt hücrelerindeki kan dolaşımını iyileştirir.

Portakal yüzdeki yorgunluk belirtilerini ortadan kaldırır. Ayrıca genç cildi uzatmak için mükemmel bir araçtır. Portakal kabuklarından elde edilen portakal maskeleri yüzdeki kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olur.

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir