Doğal yollardan dudak kalınlaştırma ve dudak bakımı

Ev yapımı dudak fırçalama, balmı ve dudak peelingi gibi evde yapılan diğer kozmetik işlemler, cildin istenen yumuşaklığını ve nemini elde etmeye yardımcı olabilir ve dudak cildi pürüzsüz ve baştan çıkarıcı hale getirir. Böylece dudaklarınız daha çekici, pürüzsüz, dolgun ve nemli olacaktır. Dudak peelingi evde doğal formüller ile kolayca her akşam yapılabilir. Herkes, yani çoğunlukla her kadın belli bir noktada kuru dudakları tecrübe eder, ancak ilaçlara, dehidrasyona ya da hava şartlarına bağlı olup olmadığını bilmek, dudaklarını pul pul dökülmesi önemli ölçüde yardımcı olabilir.

Dudakların düzenli bakıma ihtiyacı vardır ve dudak bakımı yapma ihtiyacımız, gözlerin altındaki çizgiler, halkalar, yüz ve küçük ve nazik ciltlerden daha az değildir. İnce ve narin dudak yüzeyi, dış etkenlere karşı çok hassastır, nemi çabucak kaybeder ve kurur. Dudaklar yağ bezlerine sahip değildir, bu da dışardan ek neme ihtiyaç duyuyorlar demektir. Ayrıca vücudun geri kalan kısmı gibi dudakların derileri de düzenli olarak güncellenir ve düzenli olarak çıkartılması gereken ölü hücrelerin katmanını toplar. Ve bunu yapmanın en iyi yolu – doğal malzemelerle dudak fırçalamak için. Sadece epidermisin üst katmanını beslemenize yardımcı olmaz, aynı zamanda cilt rengini iyileştirir, kan dolaşımını ve dudakların doğal rengini arttırır, onları daha parlak hale getirir.

Her kız dudaklarının her zaman baştan çıkarıcı ve çekici olmasını ister. Ancak dudakların özel bakıma ihtiyacı olmadığını kim söyledi?

Bütçede zor olabilecek özel ürünler de dahil olmak üzere, ilaç dükkânında çeşitli ticari dudak mendilleri bulabilirsiniz.

Mutfaktaki birkaç basit ve ekonomik maddeyle dolgun ve sağlıklı dudaklar için kendi dudak bakımınızı yapabilirsiniz.

Ballı doğal dudak peelingi tarifi

İhtiyacın olacak:

 • 1 çorba kaşığı şeker
 • 1 çorba kaşığı bal
 • ½ çay kaşığı zeytinyağı
 1. Tüm malzemeler, kalın bir macun elde edilinceye kadar iyice karıştırılmalıdır.
 2. Elde edilen karışımı küçük bir kaba koyup buzdolabında iki hafta saklayabilirsiniz.
 3. Ev yapımı dudak peelingi içinde koruyucular olmadığı sürece çabuk bozulur, bunu unutmayın; bu nedenle küçük partiler yapın ve koku ve dokuyu not edin. Baştan çıkarıcı dudaklar için harmanı harekete geçirin!

Malzemeler bu doğal peelingle benzersizdir!

Kahverengi şeker ölü cilt hücrelerinin çıkarılmasına yardımcı olur, bal cildi yumuşatır ve pürüzsüz ve yumuşak yapar, zeytinyağı deriyi nemlendirecektir.

Mandalinalı doğal dudak peelingi

İhtiyacın olacak:

 • Rendelenmiş mandalina – 1 çay kaşığı
 • Mavi kil – 1 çay kaşığı
 • ½ çay kaşığı badem yağı
 1. Bir taze mandalina kabuğunu alın ve çok küçük olacak biçimde rendeleyin.
 2. Mavi kili biraz su ile inceltin ve badem yağını ve rendelenmiş mandalina kabuğunu ilave edin.
 3. Malzemeleri iyice karıştırın ve kuru dudaklara nazik masaj hareketleriyle uygulayın.
 4. Çok sert bastırmayın veya çizik düşebilir.
 5. Soğuk su ile yıkayın ve pürüzsüz bir cilt elde etmek için istediğiniz dudak kremi uygulayın.

Doğal Vanilyalı Dudak Balmı

İhtiyacın olacak:

 • Kahverengi şeker – 1 çorba kaşığı
 • Hindistan cevizi yağı – 1 çay kaşığı
 • Vanilyalı uçucu yağ – 2 damla
 1. Malzemeleri birlikte birleştirin ve pürüzsüz bir macun elde edilinceye kadar karıştırın.
 2. Daha önce anlatılanla aynı şekilde dudaklarda harman uygulayın ve 1-2 dakika boyunca hafifçe masaj yapın.
 3. Soğuk su ile yıkayın ve dudaklarınızı en sevdiğiniz krema ile örtün.

Organik Dudak Peelingi Nasıl Uygulanır?

Evde dudak bakımının nasıl yapıldığını bilmek değil aynı zamanda doğru bir şekilde yapmak önemlidir. Cildiniz pul pul ve kuruysa, bu işlemi haftada bir kez uygulayın. Veya cildiniz iyi durumda ise, haftada iki kez dudak fotokültörü kullanmayı tercih edebilirsiniz.

İşlemi şu şekilde gerçekleştirin:

Cildi hazırlayın. Bunu yapmak için, bir bezi sıcak suya batırın, iyice sıkın ve dudaklara uygulayın. 5 dakika tutun ve bir bezle kurutun. Ön ısıtma prosedürü, hazırlandıktan sonra uygulanan dudak bakımının etkinliğini artıracaktır.

Sadece kuru dudaklara uygulayın. Bütün dudağınıza bu masajı yapın. Masajı 2 dakika boyunca basılı tutun, ancak basmadan yapın. Bu amaçla eski diş fırçasını kullanmanız gerekir.

Ilık suyla durulayın, bezle hafifçe vurun. Masajdan sonra cilt dış etkenlere karşı çok hassastır ve tahriş başlamış olabileceği için, süngerin sürülmesi gerekli değildir.

Prosedürden sonra besleyici bir dudak balsamı, nemlendirici krem ​​uygulayın.

Ev yapımı dudak fırçalamasında nemlendirici katkı maddelerinin varlığına rağmen, bu son derece önemlidir. Düz çubuğu kullanmayın, çünkü deride besleyici etkileri yoktur, ancak yalnızca nemlendirici bir filmle örter ve nemlendirmeyi engeller.

Ev yapımı dudak fırçalamak tariflerini kullanarak dudaklarınızın daha çekici ve öpebilir olmasını sağlayın!

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir