Karındeşen Jack’in gerçek kimliği

karındeşen Jack kimSizi bilmem ama ben Karındeşen Jack belgeselleri meraklısıyım. Çok severim. Geçenlerde Karındeşen Jack belgeselleri izledim. Henüz 100 küsür sene geçmesine rağmen katilin kimliği belli değildir. Bilmem bilir misiniz ama mucize olmuş ve ünlü seri katil Karındeşen Jack‘in kim olduğu ortaya çıkmış. Çok ilginç bir haber. Karındeşen Jack ortaya çıkmış. Bu Karındeşen Jack‘in bir asırlık inanılmaz öyküsü.

Cinayetler İngiltere ve aslında bütün dünyada merakla takip ediliyordu. Gazetecilerin verdiği isim Karındeşen Jack‘ti. Katil sırdı. Sırra kadem basmıştı. Taki 2014 yılına kadar..

Tarihin en ünlü seri katillerinden Karındeşen Jack’in gerçek kimliği son cinayetini işlemesinden 126 yıl sonra tespit edildi.

DNA uzmanı Dr. Jari Louhelainen, 1988 yılında İngiltere’nin başkenti Londra’da işlenen cinayetle ilgili bir ipucunu incelemeye aldı. Ünlü uzman, Karındeşen Jack tarafından öldürülen Catherine Eddowes’in kanlı şalı üzerinde yaptığı testler sonucunda, seri katilin Polonya göçmeni berber Aaron Kosminski olduğunu açıkladı. İşadamı Russell Edwards’ın 2007’de İngiltere’deki bir müzayede evinden satın aldığı şalı inceleyen Dr. Louhelainen, İngiliz Mail on Sunday gazetesine “Vardığım sonuçta şüpheye yer yok” dedi.

Londra’nın doğusundaki Whitechapel kentinde bir berber dükkânı işleten Kosminski, Scotland Yard tarafından sorgulanan şüphelilerden biriydi. Akıl hastası olan Kosminski, delil yetersizliği nedeniyle mahkûm edilememişti.

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir