İlk buluşmada hesabı kim ödemeli?

ilk buluşmada nasıl davranılırİlk buluşma zamanını belirlediniz. Muhtemelen nerede buluşacağınız da belli ancak gelin ilk buluşma gününüzü birlikte yeniden planlayalım. Erkekler, bir kızla ilk buluşmada nelere dikkat etmesi gerektiğini pek bilmez ancak siz bir kadın olarak her şeyi önceden planlarsanız ilk buluşmanız sizin açınızdan son derece başarılı geçebilir.

İlk buluşmanın yeri önemlidir

Onunla ilk buluşmanız mutlaka halka açık bir yerde olmalıdır. Cafe, restoran ya da park. Hiç farketmez ancak size tenha bir yerlere gidelim diyorsa mutlaka reddedin. Onu henüz tanımıyorsunuz. Dikkatli olmak zorundasınız. Unutmayın bu ilk buluşma ve karşınızdaki de bir erkek!

İlk buluşmada sinemaya gidilir mi?

Evet. İlk buluşma için kalabalık bir film seansını tercih edin. Korku filmi olursa daha iyi olur. Yapılan birkaç bilimsel araştırma, ilk buluşmada korku filmine giden çiftlerin birbirine aşık olduğunu göstermiş. Korku duyma aşk duygusunu tetikliyor.

İlk buluşmada nasıl giyinelim?

Düğüne gider gibi giyinmenin anlamı yok elbet de. Ayrıca asla mini etek, mini elbise, yakası çok açık bluz ve daracık bir taytla buluşmaya gitmeyin. Sade şıklık her zaman iyidir. Sizi zor duruma sokacak ve basit kız durumuna düşürecek tehlikeli kıyafet seçimlerinden kaçının.

İlk buluşmada nasıl bir makyaj yapılır?

Sadelik her zaman iyidir. Mutlaka duş alın. Yüzünüze gün içinde peeling uygulayıp geceye hazırlanabilirsiniz. Akacak, çapaklanma yapacak, kuruyacak bir makyajı tercih etmeyin. Sürekli aynaya bakmak antipatik olacağı için duruma uygun sade bir makyaj her zaman kurtarıcıdır.

İlk buluşmada nasıl bir saç modeli kullanılır?

Düğün saçı gibi abartılı modeller, çok belirgin yuvarlak bukleler, kabarık ve aşırı saç modelleri kesinlikle uygun değildir. Buluşma süresince bozulmayacak, size zor anlar yaşatmayacak ve yaşınıza uygun düşecek saç modellerini tercih edin. Saçınız uzunsa doğal dalgalar iyi olabilir. Günümüzün en moda saç şekli olan doğal kalın maşa dalgaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca düz fön de her zaman iyi sonuç verir.
ilk buluşma taktikleri
İlk buluşmada yemek, sinema ve cafede hesabı kim öder?

İşte her zaman üzerinde tartışılan güzel bir ilk buluşma sorusu. Hesabı erkek mi öder yoksa kız mı? İlk buluşmada şartlar ne olursa olursa olsun hesabı tüm buluşma süresince erkek öder. Erkek hesap ödemek zorundadır. Eğer ilk buluşmada, buluştuğunuz erkek hesabı size ödettiyse ikinci defa buluşmayı asla düşünmeyin bile..

İlk buluşmada nasıl konuşulur, neler konuşulur?

İlk buluşmada asla girmeyeceğiniz bazı konular vardır. Örneğin asla eski sevgililerinizi anlatmayın. Eski aşkların konusunu açmayın. Aldığınız diğer aşk yaralarından, eski sevgililerinizden ve çok özel aşk sırlarınızdan asla konuşmayın. Ona uzun uzun sıkıcı bir şekilde kendinizi tanıtmaya çalışmayın. Çok uzun konuşmayın. Bu onun ilgisini çekiyormuş gibi görünse de mutlaka sıkılacak ve muhtemelen sizinle bir daha buluşmak istemeyecektir.

Aynı durum karşı taraf için de geçerlidir. İlk buluşmada kendini kanıtlamaya çalışan, para ile şov yapan, eski sevgililerinden dem vuran bir erkek yanlış erkektir.

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir