Aramayan Erkekler

aramayan erkeklerBir erkek neden aramaz? Güzel soru. Pek çok kadın bu soruyu soruyor. Özellikle ilişkinin başlarında, ilk buluşma sonrasında aramayan erkekler kadınları çıldırtıyor. Akşam aramayan ya da hiç olmazsa mesaj bile atmayan erkekler umursamaz mı yoksa sabırlı mı? Buluştuktan sonra, bir erkek neden aramaz? Acaba hatayı onun aramasını beklemekle biz kadınlar mı yapıyoruz…

İnsan yine de aranmak istiyor öyle değil mi?

Bir erkeğin buluşma sonrasında araması ya da mesajla, gününün güzel geçtiğini söylemesi her kadını mutlu eder. Eğer erkek aramıyorsa ve buluştuktan sonra uzunca bir süre kayıplara karışıyorsa büyük ihtimalle bir daha görüşmek istemiyordur. Erkekler, beğenmediklerini genellikle bu yolla anlatır.

Oysa ne güzel insan gibi arasa ve beğenmediğini söylese..Olmaz mı?

Eğer uzun süreli devam eden bir ilişkiden söz ediyorsak iş değişir. Hali hazırda süre gelen bir ilişkiniz var. Sevgilisiniz. Erkek arkadaşınız artık eskisi kadar sık aramıyor. Siz aradığınızda da ya telefona cevap vermiyor ya da kısa kesiyor. Mesajlarınız cevapsız kalıyor. Ses tonu soğuk ve ciddi. Dikkat!
aramayan erkekler
Çanlar ayrılık için çalıyor

İletişimden kaçan erkekler, ayrılık planı yapıyor. Bu sabır sınama yöntemi ayrılığın sizden gelmesini sağlamak içindir. Sizi, onu bırakmaya mecbur eder. Böylece ayrılan o değil siz olursunuz. Bütün yükü size yüklemek isteyen erkekler, üzerine azcık varsanız hemen küplere biner ve “sen beni anlamıyorsun, ara verelim, beni sıkıyorsun, sorun sende değil bende” gibi klasik erkeksi cümleler kurar.

Peki ne yapmalı?

Aramayan erkeğin sizi zorla aramasını sağlayamazsınız. Net bir şekilde konuşmaya çalışın. Eğer size olan ilgisi ve sevgisi tamamen bittiyse ayrılın. Onu ilişkinin devam etmesi için zorlamanız bir işe yaramaz. Giden erkek geri dönmeyecektir.

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir