Zayıfladıktan Sonra Niye Sarkarız

Kilolarınızı verdikten sonra evet bir dert daha sizinle beraber gelebiliyor. Yapmış olduğunuz diyetinizin şartlarına göre sporunuzu eksik etmişseniz eğer olur başınıza gelebilir. Sarkmaların yer yer olduğu bölgeler; göğüsler, kollarda, bacaklarda, gıdık da olmak üzere özellikle çıkan ve daha çok belirgin bölgeler arasındadır.


Peki, bu durumdan kurtulabilir miyiz kurtulmak için neler yapmalıyız? Öncelikle tıpkı diyetteki gibi yemeklerinize dikkat eden birisi olun. Sporlarınıza yüklenmelisiniz.

Sağlıklı beslenerek sağlıklı kilo verdiyseniz eğer siz bu durumunda üstesinden gelir başarırsınız. Kendinize güvenin. En zor aşamayı yani kilolarınızdan kurtulmayı aşmış birisiniz siz.

Bu düzende de sizin eksiğiniz spor eksikliği ya da egzersiz eksikliği olmuş ki sarkıklarınız meydana gelmiş. Bir insan kilo verdiğinde kiloyu vermiş olduğu bölgeden boş hücreler toplulukları kendini sarkık olarak bırakacaktır.

Bu sarkıkları yani vermiş olduğunuz kilolarınızı vücudunuza kabul ettirmek için sporla onları sıkılaştırmalısınız ve boş hücrelerin dolmasının sarkarken dik durmasının bir bütün olmasını sağlamalısınız.

Sporlarınız sabahları özellikle asla ihmal etmemek şartıyla erken saatte yapılmalıdır. Hem vücudunuzun hem de zihninizin daha açık olduğu andır sabahları. Bedenin dingin olması da ayrıca bir önem konusudur.

Kalkın en azından gazete ve ekmeğinizi almak için bile koşun. Rahat elbiseler içinde olmalısınız. Yumuşak tabaklı ve ayak sistemli spor ayakkabılar almalısınız.

Kısa şort askılı kıyafetlerde tercihiniz olmalı. Terlediğinizde sizi çok sıkboğaz edecek koşarken size engel olacak kıyafetler giymemelisiniz.

Bu kıyafetlerle ne kadar rahat ederseniz o kadar da spordan zevk alırsınız ama en önemlisi elbette ki ayakkabıdır. Spor ayakkabınızı büyük bir özenle seçmelisiniz. Büyük bir dikkat ile seçmelisiniz. Kaliteli olmalıdır.

Ayağınızı iyi kavrıyor sıkmıyor koşarken acıtmıyor ve terletmiyor olmalıdır.

Bunlar da var
2011 Mezuniyet Elbisesi Modelleri Mezuniyet törenlerinde, özel gecelerde, düğünlerde ve nişanlarda giyebileceğiniz çok güzel abiye elbise modelleri var. Bu sezon elbise modellerinde he...
Varis Tedavi Edilir Mi Varisin Tedavisi Kadınların bacaklarında oluşan varisler görüntü olarak kötü görünmesinin yanı sıra ağrı vermesi açısından da rahatsız edici bir sağlık sorunudur. Vari...
Metabolizma Hızlandırıcılarla Metabolizmanız Hızla... Zayıflamak için çaba sarf etmek gerek her şeyde olduğu gibi bir emek vermek gerek. Metabolizmanızın hızı sizin kilo verme hızınız demektir. Yediklerin...
Yiyerek Zayıflamanın İncelikleri ! Her dönem dikkat etmemiz gerekn nokta. Tam candamarı hatta şahsen benim için öyleler: Bu bilgiler altın bilgi olacaktır diye düşünüyorum abur cubur dü...
Elma Sirkesini Nasıl İçeceğiz ? Elma sirkesini kaynar suyun içine damlatarak biraz da bal eklemek şeklinde her sabah uyanınca kahvaltı öncesi 1 su bardağı su içinde içeceğiz. Elma si...