Zayıfladıktan Sonra Niye Sarkarız

Kilolarınızı verdikten sonra evet bir dert daha sizinle beraber gelebiliyor. Yapmış olduğunuz diyetinizin şartlarına göre sporunuzu eksik etmişseniz eğer olur başınıza gelebilir. Sarkmaların yer yer olduğu bölgeler; göğüsler, kollarda, bacaklarda, gıdık da olmak üzere özellikle çıkan ve daha çok belirgin bölgeler arasındadır.


Peki, bu durumdan kurtulabilir miyiz kurtulmak için neler yapmalıyız? Öncelikle tıpkı diyetteki gibi yemeklerinize dikkat eden birisi olun. Sporlarınıza yüklenmelisiniz.

Sağlıklı beslenerek sağlıklı kilo verdiyseniz eğer siz bu durumunda üstesinden gelir başarırsınız. Kendinize güvenin. En zor aşamayı yani kilolarınızdan kurtulmayı aşmış birisiniz siz.

Bu düzende de sizin eksiğiniz spor eksikliği ya da egzersiz eksikliği olmuş ki sarkıklarınız meydana gelmiş. Bir insan kilo verdiğinde kiloyu vermiş olduğu bölgeden boş hücreler toplulukları kendini sarkık olarak bırakacaktır.

Bu sarkıkları yani vermiş olduğunuz kilolarınızı vücudunuza kabul ettirmek için sporla onları sıkılaştırmalısınız ve boş hücrelerin dolmasının sarkarken dik durmasının bir bütün olmasını sağlamalısınız.

Sporlarınız sabahları özellikle asla ihmal etmemek şartıyla erken saatte yapılmalıdır. Hem vücudunuzun hem de zihninizin daha açık olduğu andır sabahları. Bedenin dingin olması da ayrıca bir önem konusudur.

Kalkın en azından gazete ve ekmeğinizi almak için bile koşun. Rahat elbiseler içinde olmalısınız. Yumuşak tabaklı ve ayak sistemli spor ayakkabılar almalısınız.

Kısa şort askılı kıyafetlerde tercihiniz olmalı. Terlediğinizde sizi çok sıkboğaz edecek koşarken size engel olacak kıyafetler giymemelisiniz.

Bu kıyafetlerle ne kadar rahat ederseniz o kadar da spordan zevk alırsınız ama en önemlisi elbette ki ayakkabıdır. Spor ayakkabınızı büyük bir özenle seçmelisiniz. Büyük bir dikkat ile seçmelisiniz. Kaliteli olmalıdır.

Ayağınızı iyi kavrıyor sıkmıyor koşarken acıtmıyor ve terletmiyor olmalıdır.

Bunlar da var
Aslan Burcu Hangi Burçla Evlenmeli? Gelelim aslan burcunun aşk hayatına. Aslan burcunun anlaştığı burçların başında ikizler burcu gelir ve aslan insanı ikizler burcundan olan biriyle çok...
Şiddet Uygulayan Koca Affedilemeli Mi? Şiddet kendini tekrarlayan bulaşıcı ve alışkanlık yaratan bir durumdur. Bir kere şiddet uygulayan kişi kesinlikle bu durumu tekrar eder. Şiddet tolere...
Zayıflarken Derimiz Sarkar ve Kırışır Hepimiz yaz aylarına ramak kalan şu günlerde fazla olan kilolarımızdan hemen kurtulmak istiyoruz. Çabalarımız yaz gelmeden istediğimiz bikinimizin may...
Evlilikte Sık Sık Kavga Etmek Evlilik boyunca sık sık kavga ediyorsanız ve eşinizin kalbini kırıyorsanız dikkat edin zaman içinde eşinizin kalbinde onarılması mümkün olmayan kırıkl...
Kuran-ı Kerimde Geçen Kız İsimleri Kuran-ı Kerimde Geçen Kız İsimleri, doğacak olan bebeğinizin hayatında önemli rol oynar. Bebeğinize koyacağınız isim kuranda geçen kız isimlerinden ol...