Zayıfladıktan Sonra Niye Sarkarız

Kilolarınızı verdikten sonra evet bir dert daha sizinle beraber gelebiliyor. Yapmış olduğunuz diyetinizin şartlarına göre sporunuzu eksik etmişseniz eğer olur başınıza gelebilir. Sarkmaların yer yer olduğu bölgeler; göğüsler, kollarda, bacaklarda, gıdık da olmak üzere özellikle çıkan ve daha çok belirgin bölgeler arasındadır.

Peki, bu durumdan kurtulabilir miyiz kurtulmak için neler yapmalıyız? Öncelikle tıpkı diyetteki gibi yemeklerinize dikkat eden birisi olun. Sporlarınıza yüklenmelisiniz.

Sağlıklı beslenerek sağlıklı kilo verdiyseniz eğer siz bu durumunda üstesinden gelir başarırsınız. Kendinize güvenin. En zor aşamayı yani kilolarınızdan kurtulmayı aşmış birisiniz siz.

Bu düzende de sizin eksiğiniz spor eksikliği ya da egzersiz eksikliği olmuş ki sarkıklarınız meydana gelmiş. Bir insan kilo verdiğinde kiloyu vermiş olduğu bölgeden boş hücreler toplulukları kendini sarkık olarak bırakacaktır.

Bu sarkıkları yani vermiş olduğunuz kilolarınızı vücudunuza kabul ettirmek için sporla onları sıkılaştırmalısınız ve boş hücrelerin dolmasının sarkarken dik durmasının bir bütün olmasını sağlamalısınız.

Sporlarınız sabahları özellikle asla ihmal etmemek şartıyla erken saatte yapılmalıdır. Hem vücudunuzun hem de zihninizin daha açık olduğu andır sabahları. Bedenin dingin olması da ayrıca bir önem konusudur.

Kalkın en azından gazete ve ekmeğinizi almak için bile koşun. Rahat elbiseler içinde olmalısınız. Yumuşak tabaklı ve ayak sistemli spor ayakkabılar almalısınız.

Kısa şort askılı kıyafetlerde tercihiniz olmalı. Terlediğinizde sizi çok sıkboğaz edecek koşarken size engel olacak kıyafetler giymemelisiniz.

Bu kıyafetlerle ne kadar rahat ederseniz o kadar da spordan zevk alırsınız ama en önemlisi elbette ki ayakkabıdır. Spor ayakkabınızı büyük bir özenle seçmelisiniz. Büyük bir dikkat ile seçmelisiniz. Kaliteli olmalıdır.

Ayağınızı iyi kavrıyor sıkmıyor koşarken acıtmıyor ve terletmiyor olmalıdır.

Bunlar da var
Gelinlik Nasıl Alınır? Gelinlik modeline karar vermek zor iş. Her gelin en güzel gelin olmak ister. Bunun için seçilen gelinliğin vücuduna yakışması çok önemlidir. Her vücut...
Bir Kadının Çantasında.. Bir kadının çantasında neler olmalı? Ya da ne olur? Sizin çantanızda ne var? Bu hafta sonu sevgilinizle buluşacaksınız. Güzel bir buluşma olmasını umu...
Kadınsı Güzellik İçin Doğal Yollar Güzelliği etkileyen şeyler nelerdir? Sadece bir makyaj mı kıyafetler mi? Cildimiz bedenimiz ve beden sağlığımız çok büyük bir etken. Bizler bazen bu f...
Gelinlik Modelleri 2011 Gelinlik Modelleri 2011. Düğünü olacak bayanlar için harika ve sezonun en moda gelinlik modellerini bulmaya çalıştım. 2011/2012 düğün sezonunda bu gel...
Mat saçları parlatan evde yapılan saç maskesi Kuru, tararken kırılan, yıpranmış, boyama sırasında yanmış, oryalle yanmış, mısır püskülü gibi esneyen, cansız saçlar için geri dönüş oldukça zor. Ben...