Yoğurt Zayıflatır

zayıflamaZayıflamanın önündeki en büyük engeldir belki de, zayıflayacağına inanmamak. Hayır ben asla zayıflayamayacağım diyen kilolu birey, kendini daha da çok bırakır ve her geçen gün biraz daha şişmanlar. Bu durumun kaderi olduğuna kendini inandırır. Hiçbir çaba sarfetmez ve dolayısıyla da kilo veremez. Oysa kilo vermenin çok kolay kuralları var.

Bu basit kuralları hayatımıza yaysak ve birazcık olsun dikkat etsek, biz de kolayca ve hiç zorluk yaşaman zayıflayabiliriz. Aç kalmadan zayıflamak için kilo vermeye yardımcı besinler tüketmeliyiz.

Yoğurt bu zayıflatan yiyeceklerdendir. Az yağlı, yani kaymaksız yoğurt yiyen şişman kişilerin göbeğinin çok daha kolay eridiği bilinen bir durum. Yoğurt, süt ve diğer süt ürünleri kilo verdiriyor. Bol bol peynir ve yoğurt tüketen kişilerin kolayca zayıfladığı biliniyor.

Uzmanlar, her gün 1 kase az yağlı yoğurt yenmesi gerektiğinde hem fikir. Yoğurdu ayran yaparak da tüketebilirsiniz. Böylece kola ya da gazoz gibi kalorili içeceklere de gereksinim duymazsınız.

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir