SAĞLIKLI BESLENMEK ADINA…

Sağlıklı ve daha sağlıklı beslenmek adına yapacağımız şeyler var. Sağlık bilgilerimizi yoklayalım ve değerlerimizi bir tekrar ölçelim.

– Tatlıya gerekli önem verilmelidir. Bal ve bal ürünlerini tüketmek ne kadar zorunlu bir ihtiyaçtır ve yararlı bir ihtiyaçtır bilmek gerek. Çocuklara kahvaltıda yağ ve bal olarak ekmeklere sürülüp yedirilmelidir.

Zihin açar ve zekâyı güçlendirir.

– Yiyecek demek içecek demek bedenin ilacı demektir.

Ne kadar iyi beslenirsek temiz sağlıklı beslenirsek o kadar da güzel bir yaşam sağlıklı bir yaşam bizi bekliyor demektir.

– Balık ve balık ürünlerini haftada bir kere tüketmeliyiz. Sofralarımızdan eksik etmemeli ve çocuklarımızın da severek yemesini sağlamalıyız. Balık ile güzel bir salata yapıp çocuklarınızın daha da ilgisini çekecek durumlara getirmelisiniz.

– Yaz aylarında soğuk içeceklere kış aylarında sıcak içeceklere yönlenilmelidir. Limonata ferahlatıcı ve bir o kadar da yararlı bir yaz içeceğidir. Kola gibi ya da diğer asitli içecekler gibi değildir. Doğaldır ve zararı aksine yararı vardır. Asitli içecekleri yaz aylarında çok tüketmemeye çalışmalıyız.

– Çok ekşiye ve çok azıya yaz aylarında yönelmemek gerekmektedir.

– Kızartmaları çok tüketmemeye çalışın ve daha çok fırında ızgaralara ve haşlamalara yönelmelisiniz. Daha sağlıklıdır.
– Devamlı ve sık yenilen et demek kalbi karartır demektir o yüzden çok sıklıkla da et tüketmemek gerekmektedir.
Tavuğu tercih edebilirsiniz aralarda. O da çok yararlıdır. Ve zaten genelde çocuklar tavuk etini sevmektedir. Elbette ette bir protein deposudur. Fakat bunu daha geniş aralıklarla tüketmek gerekmektedir.

– Çorba tüketilmelidir. Mercimek çorbası tavuk çorbası sebze çorbaları çok yararlı lezzetli ve doyurucu çorbalardır.

Sitenin Meleği.

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir