Mutlu Evliliğin Sırları

Evlenip mutlu olmak herkesin hayali. Herkes evlendiğinde günlerinin güllük gülistanlık geçeceğini hayal eder. Büyük beklentiler, kurulan mutluluk hayalleri, aşk ile kör olmuş gözler..Oysa hayat o kadar merhametli değil. Gerçekler çoğu zaman tokat gibi çarpar insanın suratına. İşte o zaman dersiniz, evlilik çok zormuş be!


Oysa zor olan evlilik değil bizleriz. Sevgili hanımlar kocanız ve evliliğiniz konusunda büyük beklentiler içerisine giriyorsunuz. Kocanızı belirli bir kalıba sokmaya çalışıyorsunuz. O sizin istediğiniz erkek olamaz. Onu olduğu gibi kabul ederek siz de olduğunuz gibi olmalısınız. Kocanız da sizi değiştirmeye çalışmamalı.

Erkeklerle anlaşmak pek kolay değil. Çünkü erkeklerin kadınlardan beklediği çok şey var. Hem bakımlı, hem güzel hem de anne olmamızı istiyorlar. Bunun yanı sıra her erkek karısının güzel yemekler yapmasını ister. Hem de bol bol tatlı dilli olmasını..Biliyorum bu hiç kolay değil. Zaten hayatta ne kolay oldu ki?

Evlilik ne sanıldığı kadar kolay ne de yürütelemeyecek kadar zor. Sadece önce evliliğin ne olduğunu öğrenin yeter. Evlilik nedir, gerekleri nelerdir, nasıl mutlu olunur, nasıl neşeli bir evlilik yaşanır ?

Yeni evlenecek olanlara evlilikle ilgili çok önemli bilgiler ve evliliğin insanlar üzerindeki etkileri.Kimi eşler kolaydır. Yaratılıştan neşeli ve mutludur. Mutlu oldukları için eşlerini de mutlu ederler. Fakat bazılarını mutlu etmek kolay değildir. “Ben zor bir insanım.” deyip işin içinden çıkmak hüner değildir. Hüner, kolay yaşanılan insan olmaktadır.

Eşiniz mutluluğunuz için ne kadar özveride bulunuyorsa siz de bir o kadar fedakârlıkta bulunun. Fedakârlığı hep karşıdan beklemek bencilliktir. Bencillikse mutluluğu zedelemekle kalmaz, zamanla fedakâr eşi de bıktırır.

Evliliğinizde karşılaştığınız problemlerden dolayı pişmanlık göstermeyin. ‘Sanki neden evlendim!’ diye eşinize karşı sesli düşünmeyin. Her evlilikte ufak tefek sıkıntılar olur.

Önemli olan o sıkıntı engellerine takılmadan atlamaktır. İdeal evlilik hayallerine takılıp kalmayın. Dünyanın ve ülkenin bu kadar sıkıntısı içinde “tartışmasız” evlilik olmaz. Her evlilikte bunlar olur. “İdeal” diye düşünülen çiftler bu krizlerde manevra kabiliyeti yüksek, özür dileyebilen, küçük şeylere takılmayan ve affedici olan çiftlerdir.

Mümkün olduğunca eşinize zaman ayırın. Evde beraber olduğunuzda zamanınızı TV ya da bilgisayar başında geçirmeyin. Aynı çatı altında iki yabancı insan olmayın. Bilhassa hobileriniz uğruna eşinize olan ilginizi ve dolayısıyla mutluluğunuzu gölgelemeyin.

Bunlar da var
Mezuniyet kıyafetlerinde hangi modeller moda? 2012 yılında mezuniyet geceleri için genç kızlar nasıl giyinmeli hangi kıyafetler moda, hangi modeller trend! 2012 yılı için genç kızlarımıza tavsiyem...
Mihr-i Mah Hanım Sultan, Mihrimah Sultan Hayatı Mihr-i Mah Hanım Sultan, Pelin Karahan tarafından canlandıracak. Bu noktada Muhteşem Yüzyıl dizisini seyredenler Mihr-i Mah Hanım Sultan'ın hayatını m...
Gelinlik Nasıl Alınır? Kadınlar için hayatın en güzel günü düğün günü. Her kadın düğününde en güzel olmak ister ve gelinliğiyle bir ömür boyu gurur duymak ister. Harika bir ...
Dukan Diyetinde Yenilmesi Gerekenler Protein diyetinde saf protein yiyoruz. İlk aşama sadece saf protein ile beslenerek sürdürülüyor. Bu aşama kişinin kilosuna ve vermek istediği kilo ora...
Gelinlik Modelleri 2011 Gelinlik Modelleri 2011. Düğünü olacak bayanlar için harika ve sezonun en moda gelinlik modellerini bulmaya çalıştım. 2011/2012 düğün sezonunda bu gel...

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir