Kısa Saçı Hızlı Uzatma

Saçı kısa olanlar saçlarını hızlı uzatmak ister. Hızlı bir biçimde en az 5 cm saç uzatmak için bilmeniz gerekenler var. Saç nasıl uzar ve saçı neler uzatır bu konuya değineceğim şimdi. Saçınız kısa ise eğer size çok faydalı olacağına eminim hanımlar. Bilirsiniz kadınlara uzun saç çok yakışır !


Saçlar neden uzamaz. Ya da uzarsa da neden geç uzar. Acaba? Saçlarımız bizim diğer tüylü olan bölgelerimize nazaran daha hızlı uzarlar ve kendilerini yinelerler. Ölen saçlar dökülür ve yerlerine yenileri çıkar. Bu demektir ki bir yandan saçlarımız dökülürken diğer yandan da saçlarımız uzayabilir.

Saçların çok uzaması ya da çok az uzaması hormonlara, yaşa, ırka bağlı olarak değişebilen şeylerdir. Ve bir diğer madde de besin değerleridir.

Gerekli besinlerin gerekli düzeylerde alınmadığı durumlarda da bu söz konusu olabilmektedir. Ama genelde ve en çok sık olarak rastlanan şey hormonlardır yaştır ve ırktır. Anneden ve babadan gelen hormonlar sayesinde saçların uzama dengeleri kopyalanabilir.

Annenin saçları hemen uzar kızının da hemen uzar gibi örnekler vardır. Hormon dengelerinin normal standartlarda olmadığı zamanlar da hormonlarınızı dengeleyici ilaçlar kullanırsınız ve bir zaman sonra bu olay da sizin başınızdan gitmiş olur.
Hormon ilaçlarının bir zararı yoktur. Doktora gittiğinizde sizin için yapılan test ve istatistikler sonucunda verilen ilaçlar sizin hormonlarınızı dengeleyecektir.

Bu denge de sizin az uzuyor dediğiniz saçlarınızın normal uzama seviyesine gelmesi anlamına gelmektedir. Bundan olayı eğer çok az uzuyor ya da çok yavaş uzuyor diye bir derdiniz varsa kontrole gidebilirsiniz hormonlarınızın dengesine bakabilirsiniz. Hormon bozuklukları artık giderilebilir bir seviyedeler korkmanıza da hiç gerek yok.

Ama elbette hormonlardan sonra da gelen şey kullanılan saç bakım ürünleri.

Bu saç bakım ürünleri siz farkında olmadan saçlarınıza bakım yaptığınızı düşünürken saçlarınıza arar veriyor olabilir. Saçlarınızın sağlığı için düşünerek yaptığınız uygulamalar saç derinizin dengesini bozuyor ve uzamamasına sebep oluyor olabilir.

Saç tipinize göre olan ve doğru seçile gelen saç bakım ürünlerini tüketmelisiniz. Tavsiyelerle iş yapmadan güvenmeden kendiniz araştırarak ürünlerin kılavuzlarını hitap eden saç tiplerini iyice öğrenerek kullanımlarınızı yapmalısınız.

Bunlar da var
SAĞLIK İÇİN BUNLARI BİLİYOR MUYUZ? Sağlığımız için bildiklerimizi sorgulamak adına ve bilmediğimiz şeyleri öğrenerek bilgilerimize bilgi katmaya hazır mısınız? Öyleyse başlıyorum: - ...
Bu Erkekleri Sevmiyoruz Öyle erkek modelleri var ki hayatımızda, hayatımızın hemen hemen her döneminde bu erkek modellerinden en az birine rastlıyoruz. Ne kadar yakışıklı ya ...
Kadınca Çanta Merakı Ahh ah. Bu çanta merakı, daha açık ifade etmem gerekirse, çanta aç gözlülüğü beni öldürecek sevgili hanımlar. Her gördüğüm çantayı alasım geliyor. Çan...
Her Salataya Katarak Zayıflamak Mümkün ! Marulun faydalarına değinmeyeceğim bu yazımda ancak size tavsiyem lütfen mümkün olduğunca sık marul tüketin ve marulu salata yaparak yemeyi tercih edi...
Anne Ve Çocuk Ürünlerinde İnanılmaz İndirim! Anne ve bebek ürünlerinde inanılmaz indirimler sizleri bekliyor. Kıyamadığımız, gözümüz gibi baktığımız çocuklarımız için, en özel, kaliteli ve sağlık...

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir