Karpuz maskesi mucizeler yaratır

Cilt bakımı sırları içinde en gizli sır bu olsa gerek; karpuzla yapılan yüz maskeleri. Sivilce, yaşlanma noktaları, prematüre cilt yaşlanmaları ve diğer bazı sorunların önlenmesi ve tedavisi için herhangi bir cilt tipi için kolayca ve etkili bir biçimde karpuz maskesi kullanılabilir. Karpuzda bulunan besinler cildi taze ve genç gösterir.


Karpuz bir yüz maskesine dönüştürüldüğünde harikadır. Yüksek su içeriği ve zengin A, B ve C vitaminleri ile cildinizi nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda cildinizi de onarır ve korur.

Karpuz, cilt için şaşırtıcı faydaları olan en popüler yaz meyvelerinden biridir.

Karpuzdaki karoten içeriği ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşmasını önlemeye yardımcı olur.

Likopen – Güneş’in ultra mor ışınlarından dolayı Güneş’in cildinizdeki yanık ve kırışıkların iyileşmesine yardımcı olur.

Cildin nemlendirilmesine ve nemlendirilmesine yardımcı olan bol miktarda su. Karpuz ayrıca cilt kuruluğu için iyi bir çözümdür.

A vitamini – ciltteki kıl foliküllerini ve gözenekleri azaltmaya yardımcı olur ve cilt üzerinde daha az yağ salgısına neden olur.

Karpuzda bulunan magnezyum cilt alerjileri ile mücadelede de yardımcı olur (örneğin egzama).

Mükemmel antioksidan kaynağı.

Böylece yaşlanma noktaları, ince çizgiler ve kırışıklıkların oluşumundan sorumlu olan serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olur.

Karpuz ve Yoğurt Yüz Maskesi

İhtiyacınız olan şey: 2 çorba kaşığı sade yoğurt, 2 çay kaşığı karpuz suyu.

Temiz bir kapta, tüm malzemeleri birlikte macun haline getirmek için bir çatal kullanın. Bir blender kullanabilirsiniz, ancak fazla karıştırmamaya ve maskenin aşırı akmasına neden olun. Elde edilen karışımı 15-20 dakika boyunca temiz yüzeye uygulayın, sonra soğuk suyla durulayın.

Karpuz ve Avokado Yüz Maskesi

İhtiyacınız olan şey: 2 yemek kaşığı püresi avokado, karpuz suyu 2 çay kaşığı.

Avokado karpuz suyu ile pürüzsüz yapıştırana kadar karıştırın. Göz yüzeyinden kaçınarak temiz yüz maskesini uygulayın. Ayrıca boynuna da uygulayabilirsiniz. 15-20 dakika bekletin ve soğuk su ile yıkayın.

Karpuz ve muzlu yüz maskesi

İhtiyacınız olan şey: 1 yemek kaşığı karpuz suyu, 2 çay kaşığı beyaz şarap, 2 çay kaşığı bal, 1 çorba kaşığı kıvırcık muz.

Tüm malzemeleri birleştirin ve karıştırıcıda karıştırın. Bu maskeyi yüzünüze uygulayın ve 10-15 dakika bekletin. Yüzünüzü serin su ile yıkayın. Cildin kuru olmasını sağlayın.

Nemlendirici Karpuz Yüz Maskesi

İhtiyacınız olan şey: 2 yemek kaşığı karpuz suyu, 2 yemek kaşığı salatalık suyu, 1 çay kaşığı süt tozu, 1 tatlı kaşığı yoğurt.

İnce bir macun yapmak için bütün malzemeleri karıştırın. Yüzünüze eşit şekilde uygulayın. Paketleri kurumaya bırakın ve 15-20 dakika bekletin. Yıkayarak kuru olarak daha genç görünen güzel cilde kurutun.

Bunlar da var
Limonlu Su Zayıflatır Mı? Ilık suya limon sıkıp içmek pek çoğumuzun alışkanlığı. İyi de gerçekten işe yarayan bir şey mi? Uzmanlara sorduk. Ilık suya limon sıkıp içmek zayıflat...
Çanta Tipleri ve Model İsimleri Satchel çanta, Hobo çanta, Zarf çanta, Portföy çanta/Clutch, Bohça çanta, Bovling çanta, Baget çanta ve diğerleri..İşte kullandığımız çantaların tiple...
2012 Askılı Gelinlik Modelleri Kalın askılı gelinlik modelleri son yıllarda tekrar moda oldu. Geçtiğimiz yıl da moda olan kalın askılı ve askılı gelinlik modelleri 2012 yaz düğünler...
İhanet Nasıl Anlaşılır? Bizi aldatan sevgilimizi hemen öyle basamayız. Ama aldatıp aldatmadığını anlamanın yolları var elbet de. Onun bize ihanet edip etmediğini biraz dikkat...
İkizler Burcunun Diğer Burçlarla Olan İlişkisi... İkizler burcu hangi burçlarla iyi anlaşır? Burcunuz ikizler ya da yükselen burcunuz ikizlerse okuyun! Bakalım siz hangi burcu kendinize yakın hissediy...

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir