Karpuz maskesi mucizeler yaratır

Cilt bakımı sırları içinde en gizli sır bu olsa gerek; karpuzla yapılan yüz maskeleri. Sivilce, yaşlanma noktaları, prematüre cilt yaşlanmaları ve diğer bazı sorunların önlenmesi ve tedavisi için herhangi bir cilt tipi için kolayca ve etkili bir biçimde karpuz maskesi kullanılabilir. Karpuzda bulunan besinler cildi taze ve genç gösterir.


Karpuz bir yüz maskesine dönüştürüldüğünde harikadır. Yüksek su içeriği ve zengin A, B ve C vitaminleri ile cildinizi nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda cildinizi de onarır ve korur.

Karpuz, cilt için şaşırtıcı faydaları olan en popüler yaz meyvelerinden biridir.

Karpuzdaki karoten içeriği ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşmasını önlemeye yardımcı olur.

Likopen – Güneş’in ultra mor ışınlarından dolayı Güneş’in cildinizdeki yanık ve kırışıkların iyileşmesine yardımcı olur.

Cildin nemlendirilmesine ve nemlendirilmesine yardımcı olan bol miktarda su. Karpuz ayrıca cilt kuruluğu için iyi bir çözümdür.

A vitamini – ciltteki kıl foliküllerini ve gözenekleri azaltmaya yardımcı olur ve cilt üzerinde daha az yağ salgısına neden olur.

Karpuzda bulunan magnezyum cilt alerjileri ile mücadelede de yardımcı olur (örneğin egzama).

Mükemmel antioksidan kaynağı.

Böylece yaşlanma noktaları, ince çizgiler ve kırışıklıkların oluşumundan sorumlu olan serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olur.

Karpuz ve Yoğurt Yüz Maskesi

İhtiyacınız olan şey: 2 çorba kaşığı sade yoğurt, 2 çay kaşığı karpuz suyu.

Temiz bir kapta, tüm malzemeleri birlikte macun haline getirmek için bir çatal kullanın. Bir blender kullanabilirsiniz, ancak fazla karıştırmamaya ve maskenin aşırı akmasına neden olun. Elde edilen karışımı 15-20 dakika boyunca temiz yüzeye uygulayın, sonra soğuk suyla durulayın.

Karpuz ve Avokado Yüz Maskesi

İhtiyacınız olan şey: 2 yemek kaşığı püresi avokado, karpuz suyu 2 çay kaşığı.

Avokado karpuz suyu ile pürüzsüz yapıştırana kadar karıştırın. Göz yüzeyinden kaçınarak temiz yüz maskesini uygulayın. Ayrıca boynuna da uygulayabilirsiniz. 15-20 dakika bekletin ve soğuk su ile yıkayın.

Karpuz ve muzlu yüz maskesi

İhtiyacınız olan şey: 1 yemek kaşığı karpuz suyu, 2 çay kaşığı beyaz şarap, 2 çay kaşığı bal, 1 çorba kaşığı kıvırcık muz.

Tüm malzemeleri birleştirin ve karıştırıcıda karıştırın. Bu maskeyi yüzünüze uygulayın ve 10-15 dakika bekletin. Yüzünüzü serin su ile yıkayın. Cildin kuru olmasını sağlayın.

Nemlendirici Karpuz Yüz Maskesi

İhtiyacınız olan şey: 2 yemek kaşığı karpuz suyu, 2 yemek kaşığı salatalık suyu, 1 çay kaşığı süt tozu, 1 tatlı kaşığı yoğurt.

İnce bir macun yapmak için bütün malzemeleri karıştırın. Yüzünüze eşit şekilde uygulayın. Paketleri kurumaya bırakın ve 15-20 dakika bekletin. Yıkayarak kuru olarak daha genç görünen güzel cilde kurutun.

Bunlar da var
Protein Diyeti İçin Tarçınlı Krep Dukan diyetinde olanlar için, son derece sağlıklı her evreye uygun harika bir tatlı alternatifi. Bu tatlı sayesinde tatlı krizlerinizi hafifletebilisi...
Şiddet Uygulayan Koca Affedilemeli Mi? Şiddet kendini tekrarlayan bulaşıcı ve alışkanlık yaratan bir durumdur. Bir kere şiddet uygulayan kişi kesinlikle bu durumu tekrar eder. Şiddet tolere...
Akdeniz Diyeti Dünyada En Popüler Diyet Akdeniz Diyeti: Nedir Bazı uzmanlar "Akdeniz diyeti" - bitkisel besinlerde ve zengin düşünün tekli doymamış yağ - ile uygulanan bir dünya diyeti diyo...
DR.ENDER SARAÇTAN ZAYIFLAMA ÇAYILARI Zayıflama çaylarına dair kilo olarak ortalama değerler verilmektedir. Bunlar kullanılan bitkilere göre değişmektedir. Bu bitkilerden bazıları; biberiy...
2012 Uzun Dalgalı, Düz ve Sarı Saç Modelleri Uzun saçlar özen ister, bakım ister. Saçınız uzunsa 2012 moda sezonunda saçlarınıza daha bi özgürlük verecek ve adeta saçlarınızı savuracaksınız. Dağı...

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir