Erkekler Evden Kaçar

bir-erkeginErkekler evlendiklerinde uzun bir süre evliliğe adaptasyon sorunu yaşıyor. Pek çok erkek işten eve gelmek yerine kahveye ya da arkadaşlarıyla iki tek atmaya gidiyor. Kadınlar bu durumdan şikayetçi. Kocam eve gelmiyor, kocamı eve bağlayamıyorum, kocamı eve nasıl bağlarım, gibi birçok yakınma işitiyoruz. Oysa önce kendi hareketlerimize bakmalıyız. Kocanız eve neden gelmiyor, bunu ancak siz bilirsiniz ve çözümü de sizdedir.

Erkeklerin yapısı kadınlar gibi karmaşık değil. Erkekler karmaşayı ve stresi sevmiyor. Eşiniz eve gelmediğinde neden gelmediği konusunu düşünün ve kendi davranışlarınızı gözden geçirin. Acaba nerede ne gibi bir hata yapıyorsunuz?

Erkekler işten yorgun geldiklerinde, eşlerinin sürekli yakınmasından, şikayet etmesinden, konuşmasından ve bir şeyler istemesinden şikayetçi. Bu durum erkekleri bunaltıyor ve zamanla erkek evden kaçmaya başlıyor. Eşinizle önemli bir konu konuşacağınızda onun yorgun ve stresli olmadığı bir zamanına denk getirmeye gayret edin. İşten yeni gelmiş, yorgun ve iş stresi üzerinde olan bir erkeğe ne derseniz diyin ya sizi duymaz ya da sinirlenir ve tartışma çıkarır.

Erkekler güzel yemekleri ve özenle hazırlanmış sofraları sever. Eğer eşiniz yemek yemeye düşkün bir erkekse onun kalbini güzel sofralar, pastalar, börekler ve çerezlerle kazanabilirsiniz. Eşinize güzel bir sofra, sofra sonrası çay ya da kahve, meyve ve çerez sunarsanız eşiniz dışarı çıkmak için vakit bulamaz. Saat zaten geç olduğu için evde oturmayı tercih eder ve böylece zamanla dışarı çıkma alışkanlığından kurtulabilir.

Kadınlar bazen amaçsızca ve zamansızca çok konuşabilir. Erkekler buna genel olarak dırdır adını veriyor. Kadınlar dır dır yapıyor. İşte bu nedenle pek çok erkek eşine kızıyor. Erkekler kadınlar gibi çok konuşmayı sevmiyor. Her konuşmanın belli bir yeri ve zamanı olduğuna inanıyorlar.

One Comment

  1. meryem 15 Ağustos 2012

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir