İyi Röfle Nasıl Yapılır?

röfleRöfle nedir, röflenin saça ve yüze yakışması için ne yapmak gerekir, röfle nasıl yapılır, röflede kullanılacak renk tonuna nasıl karar verilir, saç yanmadan, yıpratılmadan ve saçta renk değişiklikleri olmadan güzel röfle nasıl yapılır, kaliteli ve iyi bir röfle nasıl olmalıdır? Saçınıza renk katmanın zamanı geldiyse ve röfle yaptırmaya karar verdiyseniz bu yazımı dikkatle okuyun ve unutmayın kötü röfle yoktur, kötü kuaför vardır!

Yaz mevsimi geldi. Ben saçımı bu mevsim kırmızı yaptım. Ama sizin canınız röfle yaptırmak isteyebilir. Röfleyi çok seviyorum aslında. Saçın birkaç ton açığını saça eşit biçimde yaymak ve böylece saça gölgeler vermek oldukça hoş duruyor.

röfle

Bende röfle yaptıracak saç yok ama sizde varsa röfle konusundaki bu bilgileri mutlaka okuyun. Kuaförzede olmamak için öncelikle kendinize işinin ehli, kaliteli bir kuaför bulun.

Röfle nedir? Kaç çeşit röfle vardır?
S: Değişik tondaki saç renkleri üzerine eşit olarak küçük parçalar halinde, saç tonunun 1 ila 6 ton arasında saça haçim, parlaklık, dolgunluk vermek amacıyla yapılan renklendirme ve tonlamadır, renk yansımasıdır.

Röfleyi temelde 5 çeşit diye sınıflandırabiliriz: Röfle, Meç, Degrade (gölge), Balyaj, Palet röfle

Röfle en çok kimlere yakışır?
S: Esmerler görünümlerini yumuşatmak için röfleyi çok tercih ediyorlar. Ama kumrallara, buğday tenli kadınlara ve açık tenlilere çok daha fazla yakıştığı bir gerçek tabii.

röfle

Bence en cok kumral tende güzel ve doğal duruyor. Kumral saç üzerine platin röfle veya balyaj favorilerim. Elbette saç renginden sıkılmış, değişiklik isteyen, renk yansıması ve parlaklık isteyen herkes yaptırabilir. Burada önemli olan sarının tonu yani açıklığı veya koyuluğu. Bunun dışında kahve tonların üzerinde kahve bakırlar, kumral bakır üzerinde platin renk tonlamaları bizim tercihlerimizdir.

Röfle ile balyaj arasındaki fark nedir?
S: Röfle: Ana ton saç renginin aralarından seçilerek, orta incelikte parçalara ayrılıp saçların simetrik bir şekilde boyanmasıdır. Balyaj ise, ana ton saç renginin doğallığı korunarak, saç boy ve uçlarına atılan renk yoğunluğudur.

röfle

Röfle kaç ayda bir tekrarlanmalıdır?
S: Röfleli saçlar, sık ve sarı tabir ettiğimiz röfle uygulanmış ise minimum 3 ila 4 ayda yenilenmelidir.

Röfleli saçın bakımı nasıl olmalıdır?
S: Röfleli saçın bakımı diğer saçlara göre daha zordur. Özel açıcılarla yapıldığı için saçtaki protein ve nem molekülerinin korunması daha sonrasında saça nem yüklemesi ve likit keratin yüklemesi diğer röfle uygulamsına kadar ayda bir kez olmak kaydıyla bakımı sağlanmalıdır.

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir