Gelinlik Nasıl Alınır?

gelinlik modelleriKadınlar için hayatın en güzel günü düğün günü. Her kadın düğününde en güzel olmak ister ve gelinliğiyle bir ömür boyu gurur duymak ister. Harika bir gelin olmak için gelinliğinizin size tamamen yakışması gerekir. Size yakışan, güzel bir gelinlik almak için nelere dikkat edeceğinizi biliyor musunuz? Gelinlik nasıl alınır, gelinlik alırken nelere dikkat edilir, kime nasıl gelinlik yakışır, gelinlik nasıl alınır ve kimler nasıl gelinlik giymeli?

Gelinlik almaya gitmeden önce bir modacıya gidin ve size nasıl bir gelinlik yakışacağını uzmanından öğrenin. Örneğin dar omuzlu musunuz yoksa geniş omuzlu mu, beliniz ince mi yoksa kalın mı, kollarınız kalın mı yoksa ince mi, omuzlarınız belirgin mi yoksa etli mi, boyunuz nasıl ?

Düğüne 1 ay kala gelinlik aramaya çıkmak hata aslında. Gelinliğe hemen karar veremeyebilirsiniz. Önce ne tür bir şey istediğinize karar verin ve daha sonra istediğiniz modelin size yakışıp yakışmadığına..

GELİNLİK ALMADAN ÖNCE VE SONRA !

1) Araştırma yapın
Mağazaları dolaşmadan önce internetten gelinlik modellerini araştırın, son trendleri öğrenin. Yurtdışındaki ve yurtiçindeki tüm moda kaynaklarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

gelinlik modelleri 2011Gelinlik dergileri bir diğer alternatifiniz…

2) Not alın
Beğendiğiniz tasarımcıları, gelinlik modellerini not alın. Bütçeniz bunlara yetmeyebilir, ama benzer bir gelinliği uygun fiyata diktirebilirsiniz.

Hayalinizdeki gelinliğin detaylarını not edin.

3) Terzinizi iyi seçin
Gelinliğinizi kendinize özel diktirmek istiyorsanız, sizi tanıyan ve vücudunuzu iyi bilen bir terziye başvurun.

Mümkünse bir stil danışmanından yardım alın.

4) Farklı modeller deneyin
Her sezon gelinlik modelleri çoğalıyor. Ama tarzınıza ve vücudunuza en uygun modeli seçmek herşeyden önemli. Bunun için farklı gelinlikler deneyip ondan sonra karar verin. Bir mankenin veya başkasının üzerinde güzel duran gelinliğe güvenmeyin, mutlaka kendinizi o gelinliğin içinde hayal edin.

Size kendinizi prenses gibi hissettiren gelinliği hiç düşünmeden alın.

5) Düğün yerini de dikkate alın
Gelinlik, evleneceğiniz yerin konseptine ve ortamına uygun olmalı. Resmi ve ciddi düğünler için uzun kuyruklu gelinlikler ideal.

Daha rahat, az sayıda kişinin katıldığı samimi düğünlere ise kuyruksuz, kısa gelinlikler yakışır.
gelinlik modelleri 2011
Kır düğününde çok kalın, saten kumaşları tercih etmeyin.

6) Doğru rengi bulun
Gelinlik rengi geleneksel olarak beyazdır. Ama kırık beyaz tonları ve ten rengi bu sezon moda; çok beyaz tenliyseniz tam size göre!

7) Bütçe çıkarın
Gelinlik için bütçe oluşturun ve buna sadık kalın. Ortalama rakamlar sınırınızı belirler. Tabii çok fazla beğendiğiniz bir gelinlik için bütçenizi zorlayabilirsiniz.

Bütçeniz ayakkabı ve mücevheri de kapsamalı.

8) Alışverişe yalnız gitmeyin
Gelinlik alışverişine yalnız çıkmayın. Anneniz veya arkadaşınız yanınızda olsun.

Dışarıdan nasıl göründüğünüzü, güvendiğiniz kişilerden öğrenin.

9) Acele etmeyin
Bir modele karar verdiğinizde, mutlaka bir gece bunun üzerine düşünün. Gelinliği ayırtın ve kesin kararınızı sabah verin.
2011 gelinlik modelleri
10) Hislerinize güvenin
Gelinliği denerken kendinizi düğünde hayal edin; damadın yanında nasıl göründüğünüze bakın… Eğer yüzünüzde bir gülümseme beliriyorsa o gelinliği alın.

11) Kilonuza dikkat edin
Gelinliğinizi diktiriyorsanız, ölçülerin doğru alındığından emin olun. Her provaya gittiğinizde yeniden ölçü aldırın. Çünkü düğün hazırlıkları sırasında gelin adayları hızlı kilo alma-verme gibi sorunlar yaşayabiliyor.

12) İç çamaşırına dikkat
Gelinliğin içine giyeceğiniz iç çamaşırlarını özenle seçin. Cildinizin rengine en yakın tonları tercih edin.

One Comment

  1. gelinlik 15 Haziran 2011

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir