En Fazla Görülen Sağlık Sorunları

Amerikan Kalp Birliği kalp hastalığı için risk faktörleri listeleri:

* Yaşlı
* Erkek cinsiyet (erkekler genellikle genç yaşta) kalp hastalığı geliştirme
* Kalıtım (ırk dahil). hastalık öyküsü olan kişiler var büyük risk. Yani, Afrikalı-Amerikalılar, Meksikalı-Amerikalılar, Amerikan Yerlileri yapmak Yerli Hawaiians ve bazı Asyalı Amerikalılar.
* Sigara içme
* Yüksek kan kolesterol
* Yüksek tansiyon
* Fiziksel hareketsizlik
* Obezite ve fazla kilolu
* Diyabet

“Kadınlarda kalp hastalığı yükü çok büyüktür,” Gregory diyor Burke, MD, profesör ve halk sağlığı bilimleri bölüm başkanı Tıp Wake Forest Üniversitesi güncellenmiştir. “Daha önce millet uyum sağlıklı davranışlar, kalp hastalığı veya inme için genel risk alt sonuçlar. ”

Böyle insanlar hayat şartlarını değiştirerek kalp hastalığı riskini azaltabilir.yaşam tarzına dengeli bir diyet ve egzersiz dahil etmek gerekir.

Meme Kanseri

Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Bu akciğer ikinci kadınlar için en önde gelen ölüm nedeni olarak kanser.

Uzmanlar, meme kanseri korkusu bazen abartılı, durma olabilir ki tarama için doktorlarına veya iterek kadınlara döküntü yapacak kadınların mastektomi ilgili kararlar, bu gerekli olmayabilir.

“İşte meme kanseri için tedavi çok,” dedi Diane sağlar Helentjaris, MD, derhal son cumhurbaşkanı American Medical Kadınlar Derneği. “Bu bir ölüm cezası değil.”

O bakış açısı içinde duygularını tutmak için eğitmek kadın çağrısı kendilerini konular hakkında.

Amerikan Kanser Derneği meme için risk faktörleri olarak aşağıdaki listeleri Kanser:

* Yaşlı
* Genler. Yaklaşık% 5 ila 10 meme kanseri% mutasyonların belirli bağlanır genler (en sık, BRCA1 ve BRCA2 genleri).
* hastalığın aile öyküsü
* Hastalığın Kişisel öyküsü
* Yarış. Beyaz kadınların meme kanserine yakalanma biraz daha fazla risk var Afrikalı-Amerikalı kadın ile karşılaştırıldı. Ancak Afrikalı-Amerikalılar var daha bu hastalıktan ölme şansı.
* Önceki anormal meme biyopsisi
* Daha önce meme radyasyon
* 12 yaş öncesi adetin erken başlangıçlı () veya menopoz yaşı 55 den sonra
* çocuk sahibi değil
* Dietilstilbestrol gibi ilaç kullanımı (DES)
* Çok fazla alkol
* Yetersiz beslenme
* Şişmanlık

Stephen F. Şener, MD, Amerikan Kanser Derneği Başkanı önerir , Egzersiz, kilo kontrolünde sigara bırakma ve konuşurken sizin meme kanseri için risk ve uygun tarama hakkında doktor. Ayrıca perspektifte risk faktörleri tutmak söyledi.

“Annenin meme kanseri yoktu Çünkü, bu demek değildir Bu sorunla karşı bağışıklık var, “Şener diyor. Aynı zamanda, o da müzik Önemli olan bir veya birden fazla risk faktörü hiç bazı kadınlar olsun nota meme kanseri.
Osteoporoz

Kamburlaşmış sırt, bel ağrısı ve zaaf yaşlı kadın vardı şeyler için kullanılır doktorlar daha fazla osteoporoz hakkında hiçbir şey tanımadan önce kabul edin. Şimdi, var adımlar kadın ve kız gibi sorunlardan kaçınmak için alabilir.

Osteoporoz da% 68 kadın, raporlar, 44 milyon Amerikalı, tehdit Ulusal Osteoporoz Vakfı.

“Osteoporoz büyük ölçüde önlenebilir,” Mark söyledi. “Davranışlar Kadınların kendi çocukluk, ergenlik çağlarında, geliştirmek ve onların erken yetişkin yıl gerçekten gelişiminde önemli rol oynar hastalık. ”

organları yaş 30 kadar kitle kemik en kurmak olmasıdır. Sonra yeni kemik durur şekillendirme ve odak eski kemik bakım üzerindedir.

Çok Kemiklerin güçlü tutmak için çok geç ve kaçmak kırıkları asla.

“Vücudunuz ne yapacaksın bunu yapabilirsiniz kemik hasarı onarmak için, ama sen var Bunun için, yeterli kalsiyum tüketimi ve gibi araçları sağlamak ağırlık taşıyan fiziksel aktivite, “Mark söyledi.

osteoporoz için risk faktörleri şunlardır:

* Erkek cinsiyet
* Yaşlı
* Küçük, ince çerçeve kemikli
* Etnik. Beyaz ve Asyalı kadınlar büyük risk var.
* Aile öyküsü
* Seks hormonları. Seyrek görülen siklus ve östrojen kaybı nedeniyle menopoz riski artırabilir.
* Anoreksi
* Diyet kalsiyum ve vitamin D düşük
* Ilaç kullanımı, özellikle glukokortikoidler veya bazı antikonvulzanlar
* Sedanter yaşam tarzı
* Sigara içme
* Aşırı alkol

osteoporoz için olası risk konusunda doktorunuzla konuşun ve ne sorunları önlemek için ne yapabilirim.

Bunlar da var
Yarım Kalan Aşk Ayrılık acısı insana kanser acısından daha çok koyuyor. Aldatılmada varsa işin içinde insan hiç sindiremiyor yaşadığı acıyı. Acıların en büyüğü evlat ...
Dukan Diyeti Ekşili Köfte Tarifi Atak Evresi Dukan diyeti atak evresi dahil her evrede içilebilecek güzel bir çorba ve yemek diyebilirim. Ekşili köfte yapıyoruz. Protein diyetine tamamen uygun mu...
2011 Mezuniyet Elbisesi Modelleri Mezuniyet törenlerinde, özel gecelerde, düğünlerde ve nişanlarda giyebileceğiniz çok güzel abiye elbise modelleri var. Bu sezon elbise modellerinde he...
ALINAN YAĞLARA DİKKAT Gıdalarımızdan aldığımız fazla yağların kansere yol açttığını biliyoruz değil mi ama ne kadar dikkat ediyor ve bu bilgi ışığında sağlığımızı önemsiyor...
Isırgan Otu İle Saç Bakımı Saçlarımız sık sık fön ve ütü işlemleri görüyor, boya ve röfle gibi yoğun işlemdeler de gene saçlarımızın yapısını bozuyor ve saçlarımız büyük zarar g...