En Fazla Görülen Sağlık Sorunları

Amerikan Kalp Birliği kalp hastalığı için risk faktörleri listeleri:

* Yaşlı
* Erkek cinsiyet (erkekler genellikle genç yaşta) kalp hastalığı geliştirme* Kalıtım (ırk dahil). hastalık öyküsü olan kişiler var büyük risk. Yani, Afrikalı-Amerikalılar, Meksikalı-Amerikalılar, Amerikan Yerlileri yapmak Yerli Hawaiians ve bazı Asyalı Amerikalılar.
* Sigara içme
* Yüksek kan kolesterol
* Yüksek tansiyon
* Fiziksel hareketsizlik
* Obezite ve fazla kilolu
* Diyabet

“Kadınlarda kalp hastalığı yükü çok büyüktür,” Gregory diyor Burke, MD, profesör ve halk sağlığı bilimleri bölüm başkanı Tıp Wake Forest Üniversitesi güncellenmiştir. “Daha önce millet uyum sağlıklı davranışlar, kalp hastalığı veya inme için genel risk alt sonuçlar. ”

Böyle insanlar hayat şartlarını değiştirerek kalp hastalığı riskini azaltabilir.yaşam tarzına dengeli bir diyet ve egzersiz dahil etmek gerekir.

Meme Kanseri

Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Bu akciğer ikinci kadınlar için en önde gelen ölüm nedeni olarak kanser.

Uzmanlar, meme kanseri korkusu bazen abartılı, durma olabilir ki tarama için doktorlarına veya iterek kadınlara döküntü yapacak kadınların mastektomi ilgili kararlar, bu gerekli olmayabilir.

“İşte meme kanseri için tedavi çok,” dedi Diane sağlar Helentjaris, MD, derhal son cumhurbaşkanı American Medical Kadınlar Derneği. “Bu bir ölüm cezası değil.”

O bakış açısı içinde duygularını tutmak için eğitmek kadın çağrısı kendilerini konular hakkında.

Amerikan Kanser Derneği meme için risk faktörleri olarak aşağıdaki listeleri Kanser:

* Yaşlı
* Genler. Yaklaşık% 5 ila 10 meme kanseri% mutasyonların belirli bağlanır genler (en sık, BRCA1 ve BRCA2 genleri).
* hastalığın aile öyküsü
* Hastalığın Kişisel öyküsü
* Yarış. Beyaz kadınların meme kanserine yakalanma biraz daha fazla risk var Afrikalı-Amerikalı kadın ile karşılaştırıldı. Ancak Afrikalı-Amerikalılar var daha bu hastalıktan ölme şansı.
* Önceki anormal meme biyopsisi
* Daha önce meme radyasyon
* 12 yaş öncesi adetin erken başlangıçlı () veya menopoz yaşı 55 den sonra
* çocuk sahibi değil
* Dietilstilbestrol gibi ilaç kullanımı (DES)
* Çok fazla alkol
* Yetersiz beslenme
* Şişmanlık

Stephen F. Şener, MD, Amerikan Kanser Derneği Başkanı önerir , Egzersiz, kilo kontrolünde sigara bırakma ve konuşurken sizin meme kanseri için risk ve uygun tarama hakkında doktor. Ayrıca perspektifte risk faktörleri tutmak söyledi.

“Annenin meme kanseri yoktu Çünkü, bu demek değildir Bu sorunla karşı bağışıklık var, “Şener diyor. Aynı zamanda, o da müzik Önemli olan bir veya birden fazla risk faktörü hiç bazı kadınlar olsun nota meme kanseri.
Osteoporoz

Kamburlaşmış sırt, bel ağrısı ve zaaf yaşlı kadın vardı şeyler için kullanılır doktorlar daha fazla osteoporoz hakkında hiçbir şey tanımadan önce kabul edin. Şimdi, var adımlar kadın ve kız gibi sorunlardan kaçınmak için alabilir.

Osteoporoz da% 68 kadın, raporlar, 44 milyon Amerikalı, tehdit Ulusal Osteoporoz Vakfı.

“Osteoporoz büyük ölçüde önlenebilir,” Mark söyledi. “Davranışlar Kadınların kendi çocukluk, ergenlik çağlarında, geliştirmek ve onların erken yetişkin yıl gerçekten gelişiminde önemli rol oynar hastalık. ”

organları yaş 30 kadar kitle kemik en kurmak olmasıdır. Sonra yeni kemik durur şekillendirme ve odak eski kemik bakım üzerindedir.

Çok Kemiklerin güçlü tutmak için çok geç ve kaçmak kırıkları asla.

“Vücudunuz ne yapacaksın bunu yapabilirsiniz kemik hasarı onarmak için, ama sen var Bunun için, yeterli kalsiyum tüketimi ve gibi araçları sağlamak ağırlık taşıyan fiziksel aktivite, “Mark söyledi.

osteoporoz için risk faktörleri şunlardır:

* Erkek cinsiyet
* Yaşlı
* Küçük, ince çerçeve kemikli
* Etnik. Beyaz ve Asyalı kadınlar büyük risk var.
* Aile öyküsü
* Seks hormonları. Seyrek görülen siklus ve östrojen kaybı nedeniyle menopoz riski artırabilir.
* Anoreksi
* Diyet kalsiyum ve vitamin D düşük
* Ilaç kullanımı, özellikle glukokortikoidler veya bazı antikonvulzanlar
* Sedanter yaşam tarzı
* Sigara içme
* Aşırı alkol

osteoporoz için olası risk konusunda doktorunuzla konuşun ve ne sorunları önlemek için ne yapabilirim.

Bunlar da var
Parlak Saçlar İçin! Saçım parlamıyor, saçlarım çok mat, saçlarımın uçları kırılıyor, saçım dökülüyor, saçlarım hızlı uzamıyor ve kepekleniyor..İşte bütün bu saç şikayetle...
Beni Aşkla Besle Su istemiyorum, içmeden de yaşayabilirim.. Yemek yemem, güneş görmem, uyumam, gülmem, mutlu olmam..Sen yoksan hayatımda, hiçbir şeye ihtiyaç duymam......
MARANKİ’DEN NASIL BİR BESLENME DÜZENİ Beslenme düzenimiz konusunda bilmemiz gerekenleri Sayın Dr.Ahmet Maranki’den bilgi alarak öğrenelim. Biliyoruz ki artık sağlıklı beslenen insanlar ne...
Erik Nelere Faydalıdır ? Yeşil erik, can eriği nelere faydalıdır, eriğin faydaları neler ve neden erik yemeliyiz, hamileler neden erik yemek ister, eriğin hamilelere faydaları...
Sarımsaklı Ekmek Yapımı Sarımsaklı ekmek yapmak çok kolay. Sabah kahvaltıları, akşam yemekleri ve 5 çayları için kolayca sarımsaklı ekmek yapabilirsiniz. Üstelik sarımsaklı e...