Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?

imagesDumanlı göz makyajı nasıl yapılır? Gözlere, romantik, etkili, cazibeli ve kadınsı bakışlar vermek için en güzel göz makyajı tekniği dumanlı göz makyajıdır. Smokey de denilen buğulu gözler için ihtiyacımız olan şeyler çok basit. Siyah göz kalemi, rimel ve bronz tonlarda far. Son yıllarda en popüler göz makyajı, bildiğiniz gibi dumanlı göz makyajıdır.


Dumanlı göz makyajı yapmak zor gibi görünüyor ve hiç yapmamış olan bayanlar dumanlı göz makyajını genellikle makyözlere yaptırmayı tercih ediyor. Oysa dumanlı göz makyajı yapmak zor bir makyaj tekniği değil.

Adım adım dumanlı göz makyajı yapımını anlatmak istiyorum. Böylece siz de evde kendinize dumanlı göz makyajı yapabilirsiniz. Dumanlı göz makyajında eyeliner çekmemenizi öneririm. Eyeliner yerine siyah göz kalemi işinizi görecektir.

Göz kapaklarınıza far bazı sürerseniz farınızın daha kalıcı olmasını sağlarsınız. Ama evde bazınız yoksa göz bazı sürmeseniz de olur.

Dumanlı göz makyajının temeli göz kalemidir. O nedenle göz kalemini özenli sürmeliyiz. Kaleminizi üst göz kapağınızın ortasından başlayarak, kalınca bir çizgi halinde göz bitimine doğru çekin. Eğer mücevher tonlarında bir göz makyajı istiyorsanız, mürdüm, lacivert veya koyu yeşil bir göz kalemi kullanın.

Bir aplikatör ile göz kalemini uçlardan hafifçe dışarı doğru dağıtın. Birkaç ufak aplikatör darbesi yeterlidir. Abartıp, tüm göz kalemini yaymayın. Daha önce kullandığınız kalemle gözlerinizin içine çizgi çekin. Sürme de kullanabilirsiniz.

Sonra kullanacağınız far ile alt kirpik diplerinizi boyayın. Kalın bir şekilde farı uygulayabilirsiniz. Kalem kesin çizgiler yaratacağından, far uygulamak dumanlı bir görünüm için daha uygundur.

Farla işiniz henüz bitmedi. Üst göz kapağınızın kalemi yaydığınız yerlerine farla küçük dokunuşlar yapın. Hatta göz pınarlarınıza doğru çok hafifçe farı sürün.Hacim veren bir maskara ile kirpiklerinizi bolca rimelleyin. İşte bitti bile!

Bunlar da var
Lor Peynirli Muffin Dukan diyeti yapan, protein ağırlıklı beslenen ve sağlıklı beslenmeye özen gösterenler için güzel bir muffin tarifi..Bu tarif kabızlık için de oldukça...
Akrep Kadını Nasıl olur? Burcu akrep olan bir kadını hemen anlayabilirsiniz. Akrep burcu kadınlar hırslıdır, cinsel açıdan son derece istekli ve cazibelidir. Ya hep ya hiç der...
Yeşilçay İçerek Zayıflama,Güzelleşme Yeşil çay, sihirli bir bitkidir. Faydasından şüphe eden gereksiz gören ya da hiç içmeyen içmeyi düşünen kullanan herkese tekrar faydalarından bahsetme...
Ayrılığa Bir de Burdan Bak.. Ayrılık için daha o gece : Sibirya'dan beter bir yatak, yattın mı başlıyor panik atak..İşte Nazan Öncel ayrılanların ilk gecesini ve sonraki gecelerin...
2012 Yılında Gelin Topuzu Modelleri Topuz saç modelleri her zaman revaçta olan gelin saçlarındandır. 2012 yılında da yine gelinler topuz saç modellerini tercih ediyor. Bu sene topuz saçl...

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir