Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?

imagesDumanlı göz makyajı nasıl yapılır? Gözlere, romantik, etkili, cazibeli ve kadınsı bakışlar vermek için en güzel göz makyajı tekniği dumanlı göz makyajıdır. Smokey de denilen buğulu gözler için ihtiyacımız olan şeyler çok basit. Siyah göz kalemi, rimel ve bronz tonlarda far. Son yıllarda en popüler göz makyajı, bildiğiniz gibi dumanlı göz makyajıdır.


Dumanlı göz makyajı yapmak zor gibi görünüyor ve hiç yapmamış olan bayanlar dumanlı göz makyajını genellikle makyözlere yaptırmayı tercih ediyor. Oysa dumanlı göz makyajı yapmak zor bir makyaj tekniği değil.

Adım adım dumanlı göz makyajı yapımını anlatmak istiyorum. Böylece siz de evde kendinize dumanlı göz makyajı yapabilirsiniz. Dumanlı göz makyajında eyeliner çekmemenizi öneririm. Eyeliner yerine siyah göz kalemi işinizi görecektir.

Göz kapaklarınıza far bazı sürerseniz farınızın daha kalıcı olmasını sağlarsınız. Ama evde bazınız yoksa göz bazı sürmeseniz de olur.

Dumanlı göz makyajının temeli göz kalemidir. O nedenle göz kalemini özenli sürmeliyiz. Kaleminizi üst göz kapağınızın ortasından başlayarak, kalınca bir çizgi halinde göz bitimine doğru çekin. Eğer mücevher tonlarında bir göz makyajı istiyorsanız, mürdüm, lacivert veya koyu yeşil bir göz kalemi kullanın.

Bir aplikatör ile göz kalemini uçlardan hafifçe dışarı doğru dağıtın. Birkaç ufak aplikatör darbesi yeterlidir. Abartıp, tüm göz kalemini yaymayın. Daha önce kullandığınız kalemle gözlerinizin içine çizgi çekin. Sürme de kullanabilirsiniz.

Sonra kullanacağınız far ile alt kirpik diplerinizi boyayın. Kalın bir şekilde farı uygulayabilirsiniz. Kalem kesin çizgiler yaratacağından, far uygulamak dumanlı bir görünüm için daha uygundur.

Farla işiniz henüz bitmedi. Üst göz kapağınızın kalemi yaydığınız yerlerine farla küçük dokunuşlar yapın. Hatta göz pınarlarınıza doğru çok hafifçe farı sürün.Hacim veren bir maskara ile kirpiklerinizi bolca rimelleyin. İşte bitti bile!

Bunlar da var
Neden Göbekleniyoruz, Göbekleri Niye Eritemiyoruz... Kandaki şekeri kontrol eden bu hormonun kandaki seviyesi çok önemli. İnsülin metabolizması bozulduğu zaman kan şekeri seviyelerinde ve bununla birlikt...
2013 Bayan Platform Abiye Ayakkabı Modelleri 2013 bayan abiye ayakkabı modelleri dikkat çekici. Bu sezon da platform topuklu uzun topuk abiye ayakkabıları trend. Yüksek topuklar hoşunuza gidiyors...
Her Salataya Katarak Zayıflamak Mümkün ! Marulun faydalarına değinmeyeceğim bu yazımda ancak size tavsiyem lütfen mümkün olduğunca sık marul tüketin ve marulu salata yaparak yemeyi tercih edi...
Burçların Bilinmeyen İlginç Yanları KOÇ : Hedef bulamama, tartışacak kişi yada konu bulamama korkusu. BOĞA : Huzur bulamama korkusu, huzurun bozulması korkusu. İKİZLER : Bilgi verme ve...
Zayıflatan Meyvalar Şeftali çok yararlı bir meyvedir. Vitamin deposu ve aynı zaman da gerek sert olanı gerekse de yumuşak olanları olsun özellikle kilo vermek isteyenler ...

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir