Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?

imagesDumanlı göz makyajı nasıl yapılır? Gözlere, romantik, etkili, cazibeli ve kadınsı bakışlar vermek için en güzel göz makyajı tekniği dumanlı göz makyajıdır. Smokey de denilen buğulu gözler için ihtiyacımız olan şeyler çok basit. Siyah göz kalemi, rimel ve bronz tonlarda far. Son yıllarda en popüler göz makyajı, bildiğiniz gibi dumanlı göz makyajıdır.

Dumanlı göz makyajı yapmak zor gibi görünüyor ve hiç yapmamış olan bayanlar dumanlı göz makyajını genellikle makyözlere yaptırmayı tercih ediyor. Oysa dumanlı göz makyajı yapmak zor bir makyaj tekniği değil.

Adım adım dumanlı göz makyajı yapımını anlatmak istiyorum. Böylece siz de evde kendinize dumanlı göz makyajı yapabilirsiniz. Dumanlı göz makyajında eyeliner çekmemenizi öneririm. Eyeliner yerine siyah göz kalemi işinizi görecektir.

Göz kapaklarınıza far bazı sürerseniz farınızın daha kalıcı olmasını sağlarsınız. Ama evde bazınız yoksa göz bazı sürmeseniz de olur.

Dumanlı göz makyajının temeli göz kalemidir. O nedenle göz kalemini özenli sürmeliyiz. Kaleminizi üst göz kapağınızın ortasından başlayarak, kalınca bir çizgi halinde göz bitimine doğru çekin. Eğer mücevher tonlarında bir göz makyajı istiyorsanız, mürdüm, lacivert veya koyu yeşil bir göz kalemi kullanın.

Bir aplikatör ile göz kalemini uçlardan hafifçe dışarı doğru dağıtın. Birkaç ufak aplikatör darbesi yeterlidir. Abartıp, tüm göz kalemini yaymayın. Daha önce kullandığınız kalemle gözlerinizin içine çizgi çekin. Sürme de kullanabilirsiniz.

Sonra kullanacağınız far ile alt kirpik diplerinizi boyayın. Kalın bir şekilde farı uygulayabilirsiniz. Kalem kesin çizgiler yaratacağından, far uygulamak dumanlı bir görünüm için daha uygundur.

Farla işiniz henüz bitmedi. Üst göz kapağınızın kalemi yaydığınız yerlerine farla küçük dokunuşlar yapın. Hatta göz pınarlarınıza doğru çok hafifçe farı sürün.Hacim veren bir maskara ile kirpiklerinizi bolca rimelleyin. İşte bitti bile!

Bunlar da var
Hangi Burçtan Nasıl Kaynana Çıkar? Hangi burçtan bir kayınvalideniz var? Kaynananızı burcuna göre tanıyın ve ona burcuna göre yaklaşın. Sizin kayınvalideniz hangi burca mensup? Onun bur...
2013 Yılında Moda Olacak Çanta Modelleri Bakalım önümüzdeki sezon, yani 2013 yılında ne tarz çantalar moda olacak. Çantalarda stiller ve stillerden daha çok aslında, renkler oldukça ön planda...
2016Yılı Mezuniyet Abiye Elbise Modelleri Mezuniyet gecenizi bir ömür hatırlayacaksınız bunun için ne kadar önemli bir gece olduğunu anlayabiliyoruz. Mezuniyet gecesi giyeceğiniz elbise de old...
Akdeniz Diyeti Dünyada En Popüler Diyet Akdeniz Diyeti: Nedir Bazı uzmanlar "Akdeniz diyeti" - bitkisel besinlerde ve zengin düşünün tekli doymamış yağ - ile uygulanan bir dünya diyeti diyo...
Huzur’un dizisi Huzur dizisi Huzur dizisi aşk dizisi..Huzur dizisi aşkı anlatan en güzel romanlardan birisi ayrıca. Aşk ve aşık olmak..Huzur romanını televizyona taşıyan yapımcıla...

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir