Dukan Diyetinde Atak Evresi

dukan diyetiEvet. Başlıyoruz. İşte en zor evre sevgili hanımlar. Kilo vermek istiyorsunuz. Dukan diyeti yapmaya karar verdiniz ve atak evresiyle işe başlayacaksınız. Bu evreyi atlattınız mı ve dukan diyetini iyice kavradınız mı gerisi kolay. Yeter ki diyet kurallarına uyun. atak evresini tam uygulayın ve kilo vermeye kararlı olun.


Bu blogda dukan diyeti ile ilgili pek çok bilgi ve blog yazarının tecrübeleri var. Atak evresini ondan öğrendim diyebilirim. Kendisine teşekkür ediyorum. Dukan diyeti hepimizi zayıflatacak diye umut ediyorum. Yok yok aslında garanti : )
diyet
1-AZ YAĞLI ETLER:Dana ve sığır,ancak antrikot ve pirzola hariç(ben yemeklerde kullanmak üzere kıyma olarak da çiğ köftelik diyerek alıyorum)

Etlerin ızgarada ya da yağları alınarak yapışmayan bir tavda pişirilmesi uygundur.

2-SAKATAT:Karaciğer,böbrek,dil
et
3-YAĞLI,YAĞSIZ,BEYAZ YA DA SİYAH ETLİ,ÇİĞ YA DA PİŞMİŞ TÜM BALIKLAR:(En çok somon ve light ton balığı kullandım ama mevsimine göre her türlü balık yağsız pişirilmek kaydıyla uygundur)

4-BÜTÜN DENİZ ÜRÜNLERİ(kabuklular ve yumuşakcalar)

5-DERİLERİ HARİÇ OLMAK KAYDIYLA(ÖRDEK VE KAZ DIŞINDAKİ )TÜM KÜMES HAYVANLARI

6-YAĞSIZ JAMBON,YAĞSIZ HİNDİ VE TAVUK DİLİMLERİ(Polonez’in tavuk ve dana jambonu en az yağlı olanlardan, füme ve kurutulmuş etler,çemensiz pastırma da uygun)

7-YUMURTA

dukan et

8-YAĞSIZ SÜT ÜRÜNLERİ(Hemen hemen her markanın yağsız yoğurdu mevcut.En lezzetli olanlar PINAR ve DANONE’nin.Tamamen light olanı seçin.Yarım yağlı olanı değil.Peynirlerden yana fazla şansımız yok malesef.Kaşar,labne ve beyaz peynirlerde sıfır yağlı marka yok.(Çevremdeki hiçbir büyük markette bulamadım ben.Başka yerlerde rastlayan olursa haber versin lütfen)En az yağlı olanlardan alıp,az az tüketebilirsiniz.Aknaz marka beyaz peynirin light olanı %2 ile en az yağlısı(BİM’de satılıyor).Ayrıca lor peynirleri yağsız olarak tüketebileceğimiz peynirlerden.

9-EN AZ 1,5 LT SU(Bu çok önemli.Çünkü çözülen yağları su ile atıyoruz.Ben lt’lik şişeyle geziyorum.Bardaktan içmekte daha pratik.)

kepek

10-YULAF KEPEĞİ:
BU ÜRÜN ÇOK ÇOK ÇOK ÖNEMLİ.

Ben başladığımda Türkiye’de yulaf kepeği diye bir ürün olmadığından yulaf ezmesi kullandım.Ama ikisi aynı şey değil.(Kepek kullansaydım daha kısa sürede verebilirdim fazlalıkları)Kepeğin karbonhidrat oranı çok düşük olduğu gibi,zayıflamaya katkısı çok büyük.

Ayrıca günlük karbonhidrat ihtiyacınızı karşılayacağınız ,tariflerde yer alan yiyecekleri yaparak diyetinizi çeşitlendireceğiniz bir besin.ALMADAN DİYETE BAŞLAMAYIN…Alıntı Blog

Bunlar da var
Mavi Renk Bayan Çantası Modelleri Mavi renk çantaya bayılıyorum. Jean pantolonlarla ve pek çok spor kıyafetle kombineleyebileceğiniz mavi renk çantalar hem çok şık hem de kullanışlı. Ç...
Hangi Tip Kadınlar Adaltır? Kadınlar sık sık aldatma eğilimi göstermez. Aslında kadınlar aldatmayı da sevmez. İhanet bir kadın için çok uç noktadır ve bir kadını aldatmaya ancak ...
Matraş ÇANTA Modelleri 2012 Bu modeller çok güzel!
Dukan Diyeti İçin Mücver Tarifi Dukan Diyetinde olanlara harika bir yumurta yemeği tarifi verelim. Bu mücver atak evresinden sonraki diğer dönemlerde yenilebilir. İçindeki otların çe...
Mutlu Bir Evlilik Hayal Mi? Evliliklerde kavgalar, tartışmalar, yer yer hakaretler, aşağılamalar, beğenmeme ve dışlamalar oluyor. Kocamla anlaşamıyorum, hiç mutlu değilim, mutlu ...

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir