Cehennem Melekleri 2 İzleyici Yorumu

melekelri2Cehennem Melekleri 2 vizyona girdi. Oyuncuları ise harika. Böyle kadro görülmedi. Bence bu kadro dünyada bir ilk. Bütün baş rol oyuncuları başlı başına bir film zaten. Kadroya bakar mısınız? Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Jean Claude Van Damme The Expendables 2 filminin sadece birkaç oyuncusu. Bu filmde Jason Statham ve Jet Li bile var. Daha ne olsun.

Bu film kaçmaz sevgili okuyucularım. Bu film bana göre asrın filmi. Evet bu kadar da iddialıyım. Herkes Cehennem Melekleri 2 filmini izlemeli. Online olarak izlemek şimdi çok zor. Hd izlemek için daha vakit var gibi.

Tamamı aksiyon, dövüş ve maceradan oluşmuş, aralarda sağlam esprilerin de olduğu eğlencelik bir filmi izleyen birinin hüzünlenmesi absürt bir durum. Ama izlediğiniz filmin kadrosu, çocukluk ve ergenlik döneminizdeki kahramanlarınızdan oluştuğunda devreye anılar giriyor.

Çocukluğunuzda izlediğiniz dövüş filmlerinden sonra sokağa fırlayıp ‘kim döver’ tartışmasına girdiğiniz…
Terminatör gibi yürüdüğünüz… Gazetelerden Rambo’nun, Conan’ın fotoğraflarını kesip biriktirdiğiniz… Hayatın amatörce yaşandığı 80’lere dönüyorsunuz…

AKSİYONUN RÜYA TAKIMI

Evet, aksiyon, bilim kurgu, maceranın kralı çekiliyor ama yine de bir şey eksik! Sanki şimdiki çocuklar, aksiyon yıldızlarını bizim gibi sahiplenmiyorlar! Belki de 70’lerin son yılları, 80’ler ve 90’ların ilk yılları diye toparlayacağım dönem, aksiyonun altın çağıydı! Ve sırf bu yüzden o dönemin yıldızlarından oluşturulan ‘rüya takım’ kurulup ‘Cehennem Melekleri’ (The Expendables) serisi çekiliyor.
Senaryo bu kez ilkinden daha kaliteli olmasına rağmen öyküyü anlatmaya gerek yok sanırım. Çünkü film, herkesin aksiyonun ‘rüya takımı’ndan neyi bekliyorsa onu veriyor: ‘Non stop’ macera, dövüş vs.

Filmde sağlam espriler, geçmişteki filmlere göndermeler de var ama 80 kuşağının anlayacağı dilden!
Hele Chuck Norris’in ilk gözüktüğü sahnede gülmekle hüzünlenmek arasında gidip geliyorsunuz!
Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis dede olmuşlar ama yine de aksiyonun hakkını vermişler. Jean Claude Van Damme bu kez kötü adam ama döner tekmeyi yine müthiş atıyor. Özetle ‘Cehennem Melekleri 2’ (The Expendables 2) filmini her yaştan izleyici sevecek ama 80 kuşağı için bayram hediyesi gibi olmuş.

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir