AŞK-I MEMNU 24 HAZİRAN VEDA

Çok üzüldüm… Çok üzüldüm gerçekten ve bu kadar üzüleceğimi zannetmiyordum. Bihter’in Behlül’ü ne kadar sevdiğini gördüm. Ölmek kolay mı, ölüm gibi bir acıyı yüreğine sıkmak kolay mı hiç? Behlül de hep sevmiş ama cesaret edememiş evet gerçek cesareti Bihter’in cesareti kadar değilmiş. Aşk, tutku ile birleşmiş ellerinde olmadan büyüdü ve gitti. Her şey zorken daha da zorlaştı. Behlül ve Bihter gerçeğini artık kendileri saklayamadılar.

Deniz Hanım içindeki sesi susturamadı. Deniz Hanım’a emanet edilmişti Nihal ve Deniz Hanım gözlerini daha da fazla artık Nihal’,n mutsuzluğa sürüklenmesine bırakamadı. Her şey çok zorlaştı. Ben izlerken oh çekeceğimi sanıyordum. Oh diyeceğimi düşünüyordum. Ama olmadı üzüldüm gerçekten. Son veda gerçekten bir veda oldu. Behlül elindekiler değerini kıymetini bilemedi.

Gerçek güzelliklerin sadakat gerçek güzelliklerin sevgi olduğunu göremedi. Adnan Bey, onu oğlu gibi sevdi. Hiçbir şeyini eksik etmeden onu bu yaşa getirdi. Aslında Behlül’e cesaret yoktu diye yorumlarımız uçuşuyor ya aslında o en büyük cesareti ona bu kadar iyilik yapmış ona bu kadar emek vermiş birinin eşi ile onu aldatmakla yaptı. Çok can yaktılar.

O ilişki çok can yaktı. Adnan Bey’in ve çocuklarını hayatı karardı. Nihal krizler geçirdi ve çok kötü durumda. Oturdukları ev boşaltıldı. Beşir’in konuşması olmasaydı ne olurdu düşünmek istemiyorum. Doğrular bir şekilde artık gün yüzüne çıktı.

Doğru olan buydu. Sahte samimiyetler üzerine kurulmuş bir dünyaydı onlarınki. Özellikle eve giren Bihter ve annesi Firdevs Hanım evi zehirlenmişlerdi. Her geçen gün Bihter ve Behlül’ün birbirlerine olan yakınlaşmaları belliydi tüm bunların olacağı.

Beşir, Beşir’e de çok üzüldüm. Oysa o Nihal’, herkeslerden çok seviyordu. Onun mutlu olması onun yüzünün gülmesi için o kadar çok şeye katlandı ki Behlül’ün Nihal’i mutlu edeceğine inanmak istiyordu ama korkuyordu da en sonunda Deniz Hanım’ın söylemesi ve Beşir’inde bildiklerini anlatmak filmin son vedasının büyük adımları oldu.

Sitenin Meleği.

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir