ALINAN YAĞLARA DİKKAT

Gıdalarımızdan aldığımız fazla yağların kansere yol açttığını biliyoruz değil mi ama ne kadar dikkat ediyor ve bu bilgi ışığında sağlığımızı önemsiyoruz? Yağ ne kadar kullanılırsa kullanılsın hani şu kızartmalık olanlardan bahsediyorum kanser yapıcı riskinde aynı işlemleri göstermektedir. Bunlarla beraber de son zamanlarda çıkan kanser hastalıklarına da yani fazlalıklarına da dikkat çekmek gerekmektedir.

Fast foodlardan yağ oranları çok yüksek!

Fast food olarak tükettiğimiz hamburgerlerde ekmek arası sosis gibi diğer fast food örneklerinde yağ oranları yüksektir. Kızartma dolaylı olanlarında ise daha da yüksektir bu oran. Her zaman dikkat etmeliyiz.

Ayrıca sadece kanser değil birçok belki daha da kötü hastalığa sebep olur. Kilo vermek isteyenler için de bir taştır. Yani sizin amaçlarınıza yürürken önünüze taş koyar. Kilo veremezsiniz. Yağ tüketimini dengeleyemeye birisi asla kilolarından kurtulamazlar.

Yağ tüketimi tüm vücudunuz için önemlidir. Yağı çok tüketen insan bedensel olarak tüm çepeçevre şekilde yağ tutar. Kiloları git gide büyür. Kalp ve damar tıkanmaları da görülmektedir yağın düzensiz ya da gereğinden fazla tüketimleri sonucunda. Dikkat verilmesi gereken noktalara dikkat vermeliyiz. Yağ şakaya gelen bir şey değildir. Yağ özellikle kalp ve damar hastalıklarının oluşumunda öncüldür. Yağın fazla kullanımı hayatınızı mahvedebilir.

Yemeklerde sıvı yağ kullanılmamalıdır. Salatalarda az yağ kullanılmalıdır. Fazla kullanılmamalıdır. Margarin doymuş yağdır bu yüzden zararlıdır. Özellikle yaş olarak ilerlemiş yağ ile yağlı yemekler ile sorunu olan midesine dokunanlar için tehlikeli olarak tanımlanabilir. Midedeki rahatsızlık demek psikolojik olarak da size rahatsızlık demektir.

Ağrısı sancısı çok moral bozucudur. Bu durumları özellikle çevremizdeki bu tip insanlara uyararak bilgi vermeliyiz. Çocuklarımıza da bunun önemini değerini aşılamalıyız. Fast foodla beslenen çorba içmemiş bir ıspanak yememiş semizotu yememiş bu gibi güzel şifalı ve bolca yararlı şeyleri yememiş nesiller yetiştirmeyelim…

Sitenin Meleği.

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir