AHMET MARANKİ’DEN FAYDALI BİLGİLER

Ahmet Maranki’nin resmi sitesinden elde etmiş olduğum bilgiler doğrultusunda sizlerle özetle faydalı bulduklarımı paylaşmak istiyorum. Kendimiz için iyi olanı sağlıklı olanı doktorlarımızın da tavsiyeleri ışığında bakalım.

Suyu sevin diyor Maranki, günde en az 3 litre kadar tüketmemizi söylüyor. Bedenin tüm temizliği su ile mümkündür.

Mevsim meyve ve sebzelerini tüketin. Günde en az 2 kere olmak şartıyla tüketmek gerek. Taze olarak temiz şekilde yenmelidir.

Hasta olmasanız dahi yine de bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için şifalı bitkilerden yararlanmalısınız.

Sarımsak, soğan, nane, maydanoz gibi yeşillikleri bolca tüketmemiz gerekmektedir. Yeşil soğan da bunların arasındadır. Çorbalarınıza da kurutulmuş nane koymalısınız.

Kış aylarında sofralarınızda ev yapımı olan domates ya da biber salçalarını tüketmelisiniz. Katkı maddeleri olan şeyleri tüketmemeye de ayrıca dikkat etmemiz gerekmektedir. Mesela hazır çorbalar yerine kendi ev yapımı çorbalarınızı tüketmelisiniz.
Günlük bir avuç kuruyemiş yenmelidir. Bunlar kuru üzüm fındık fıstık olabilir. Zihinsel olarak gelişim sağlarlar. Ayrıca kuşburnu ıhlamur papatya gibi çaylardan da içilmelidir.

Ekmeklerimizi tercih ederken kepekliden yana kullanmalıyız. Bağırsaklarımızda öğütülmesi için daha iyi bir tercih olacaktır.

Kahvaltıda mutlaka bal tüketmelisiniz.

Günde bir elma ve bir havuç yenmelidir.

Tuz ve şeker de ölçüye her zaman dikkat etmeliyiz. Çok tuzdan çok şekerden çok tuzludan ve çok şekerliden de aynı zamanda uzak durmalıyız.

Sitenin Meleği.

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir