Yoğurt Yemeliyiz

tarifi (21)Yoğurt çok sağlıklı bir besin. Kilo vermek konusunda ise tam bir kural. Her gün yoğurt yemeliyiz. Yoğurt yemek göbek yağlarının erimesine yardımcı oluyor. Diyette olanların mutlaka her yemeğin yanında 2 kaşık yoğurt yemesi tavsiye ediliyor. Ayran içmek de faydalı bu arada. Yoğurt yemeyi sevmiyorsanız, ayran içebilirsiniz. Ayran içmek de diğer gazlı içecekler yerine kesinlikle tercih edilmeli. En sağlıklı içecek ayran olarak biliniyor.

Yağsız ve şekersiz tercih edin

Sağlıklı yoğurt evde mayalanmış doğal ev yoğurdu. Hazır gıda olarak satılan, tatlandırıcılı, şekerli, meyveli yoğurtlar asla tavsiye edilmiyor. Zayıflamak için de kesinlikle faydasız. Kilo vermek istiyorsanız, sade, yağsız, kaymaksız ev yoğurdu tercih edin. Kaymağı alınmış süt ile yapılmış ev yoğurdu hem zayıflatıyor hem de göbek yağlarının erimesine yardımcı oluyor. Özellikle öğle öğünlerinde 1 su bardağı yoğurt tüketmek zayıflatıyor.

Kola yerine ayran, komposto yerine cacık

Yemeklerin yanında kola içme alışkanlığınız varsa bu alışkanlığı bırakmadan zayıflamanıza imkan yok. Pilav ve makarna ile hoşaf tüketmek de ekstra kalori anlamına geliyor. Meze olarak yoğurtlu yiyecekleri tercih edin. Cacık, yoğurtlu semizotu, haydari güzel bir alternatif. Kola yerine ayran içmeyi alışkanlık haline getirin. Yoğurt tüketmediğiniz öğünlerde ayran içebilirsiniz.

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir