Kilo Kaybı İçin En İyi Bitki Çayları

yesilcaySize yağ yakımı, zayıflama, kilo kaybı için en etkili beş bitki çayını sunuyoruz. Ancak, zayıflamak için ilk kural hayatınızda size kilo yapan bütün zararlı besinleri tespit etmeli ve evinizden uzak tutmalısınız. Bu şekilde zayıflama çaylarından en iyi oranda faydalanmış olursunuz. Böylece bitki çayları size faydalı olarak, daha kolay yağ yakmanızı sağlar.Bitki çayları kendi başlarında değişik birçok özellik içeren hafif etkili içeceklerdir.

yesilcayYeşil çay

Yeşil çay diyet yapılmasa bile metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Böylece sürekli metabolizma çalışır vaziyettedir. Yeşil çay, hatta yağ yüksek miktarda içeren diyetlerde, EGCG uzun vadeli alımı aşırı kilo alımını düzenleyerek yağ dokusunun birikimini azaltır.

Ağırlık azalması ve yağ yakımında kanıtlanmış etkisine ek olarak, yeşil çay, aynı zamanda vücudun temizliğinde etkilidir. Çalışmalar bu organizmadan zararlı madde salgılayan ile yardım etmenin bir yoludur anahtar detoksifikasyon enzimlerinin üretimini arttırdığını göstermiştir.

oolong çayı bitkisiOolong çayı

Oolong çayı, vücudu yağ yakımına hazırlar. Oolong çayı içerek vücudunuzu zayıflamaya hazır hale getirebilirsiniz. Oolong çayı bunun yanı sıra sindirim, emilim ve metabolizma için gerekli enerji tüketimini artırmak üzere polifenoller bakımından zengindir.

Oolong çayının önerilen dozu günde 2 fincandır, metabolizma hızı için yeterli ve ekstra yağ yakıcı görevini yapacaktır.

Amber çiçeği çayı

Hibiscus tropikal toprakların en güzel çiçeklerden biridir. Onun kırmızı rengi ve vinegary aroması ile, birçok yüzyıllar boyunca yüksek saygınlığa sahip olan yararlı etkileri vardır. Bu etkilerin biri vücut ağırlığının düzenlenmesi yardımcı olmasıdır.

Hibiscus C vitamini ve vücudun detoksifikasyon yardımcı flavonoidler değerli bir kaynaktır. Bunun yanı sıra mide gazı salınımına yardımcı olur, böylece ebegümeci, hem de bir idrar söktürücü olarak faydalıdır.

Ebegümeci çayı günde iki kez iki fincan içiniz.

ısırganotucayıIsırgan otu çayı

Günümüzde, çoğunlukla, aynı zamanda, romatizma, bir diüretik olarak, idrar yolu ve böbrek taşlarının iltihabı tedavisinde kullanılır.

Isırgan yaprakları klorofil, yüksek miktarda organik asitler ve kalsiyum, potasyum, fosfor ve demir yüksek konsantrasyon ile mineral tuzlarının yüzde on içerir. Zararlı madde ve ağırlık azaltma sürecinin kaldırılması ile elele gider maddenin değişimi başlatır, çünkü edebiyat ısırgan sıklıkla kan temizleyici ajan olarak kabul edilir.

Bu zararlı etkiler kanıtlanmıştır hiçbir yalnızca kayıtlı yan etkiler hafif sindirim zorlukları vardır. Bununla birlikte, bu kan inceltme ilaç reçete olan kişilere tavsiye edilmez dikkat edilmelidir.

Lotus çayı

Lotus (Nelumo nucifera) Amerikan zambak benzer uzun ömürlü bir su bitkidir ve Çin ve Hindistan geleneksel tıpta iyi bilinen bir ilaç var.

Bu otlar kimyasal bileşimi önemli yüzde sağlığı üzerinde olumlu etkiye sahip polifenol aittir. Kan basıncını düşürmek için kullanılır ve bir anti-yaşlanma madde olarak faydalıdır. Son çalışmalar, bunun yanı sıra, vücut kütlesi düzenleme üzerinde bir etkiye sahip olduğunu göstermiştir.

2010 yılında yapılan bir araştırma bu lotus özü ölçüde yağ dokularında trigliserid birikimini düşürür ve yağ rezervlerinin yakılmasına yardımcı olduğunu göstermiştir.

Bunlar da var
Dukan Diyeti Zararlı Dukan diyeti kesin zayıflatan diyetlerden. Burada her uzman hem fikir. Ancak mesele zayıflamakta değil diyor uzmanlar. Asıl mesele bir daha kilo almam...
Atkins Diyeti Kesin Zayıflatır Sihirli bir iksir bulunsa da zayıflasak. Şöyle hem yesek hem de kilo versek. Canımızın her istediğinden yerken kilo vermek ne hoş olurdu değil mi? Oys...
Yeşil çay ne kadar ve nasıl içilmeli? Yeşil çay nasıl demlenir? Bu önemli bir soru aslında. Çünkü yeşil çayın faydalarını tam olarak almak için, yeşil çayı güzel demlemek şarttır. Peki, bü...
Yeşil çay zayıflatır Yeşil çay, zayıflatan en güzel çay bana göre. Diyette olanlara özellikle tavsiye ettiğim yeşil çay zayıflatmak dışında daha pek çok faydaya sahip. Met...
Yeşil çay içmek zayıflatıyor mu? Yeşil çay 10 sene öncesine kadar çok da yaygın bir içecek değildi. Ülkemizde 5i 1 yerde çay, sonrasında 6sı ve 9u bir yerde çay tarifleriyle iyiden iy...

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir