Beyaz Çayın Faydaları, Beyaz Çay Zayıflatır Mı?

Beyaz çay pahalı bir bitki. Oysa zayıflama konusunda en etkili bitkisel çay kesinlikle beyaz çay. Beyaz çayın faydaları pek çok bilimsel çalışmada kanıtlanmış. Beyaz çayın yararları hakkında bilmeniz gereken ne varsa hepsini bu konuda bulacaksanız. Beyaz çay satın almak istiyorsanız maalesef biraz araştırmanız gerekecek. Çünkü ülkemizde beyaz çay bulmak çok zor. Kilosu 500 lira civarında. Gerçek beyaz çay satın almak ise mucize diyebiliriz. O kadar değerli ve nadide bir çay beyaz çay.

Beyaz çay nedir?

Beyaz Çay, Camellia sinensis bitkisinin yapraklarından elde edilir. Bu bitki Çin’de ağırlıklı olarak hasat edilir, biraz okside bir çaydır. Aynı bitkiden üretilen yeşil çay, beyaz çaydan ince beyaz kaplı iken koparılır ve daha sonra hasat edilir. Beyaz çay genç, olgunlaşmamış bitkilerin tomurcuklarıdır. Bu benzersiz işleme tekniği beyaz çayı, siyah veya yeşil çay çeşitlerine göre daha zengin antioksidan etkili kılar.

Beyaz çayın tadı nasıl?

Şayet bulursanız gerçek beyaz çay eşsiz bir tada sahip. Hafif tatlı, narin ve keyifli bir lezzete sahip olan beyaz çay çok az kafein içerir. Yeşil çaya göre oldukça az kafein oranıyla da ön plana çıkmaktadır. Kafein takıntısı olanlar için tercih sebebi diyebiliriz.

Beyaz çayın faydaları

Bu çay keyfini yaşarsanız, sağlık için yararlarını da tecrübe etmiş olursunuz. Öncelikle kandaki serbest radikalleri yok edebilir( antioksidanların yüksek seviyelerine nedeniyle…) Eğer bu olmazsa, serbest radikaller hücre içinde zincirleme reaksiyonlara neden olabilir ve moleküllerde hasarlara yol açar. Bu nedenle, kanser, koroner kalp hastalığı ve irtifa hastalık dahil olmak üzere birçok hastalıkta önemli bir rol oynamaktadır. Bu çay antioksidanlar açısından çok zengindir.

Alt Kolesterol: Beyaz çay, kateşinleri içeren antioksidan grubudur. Onlar sertleşmesi ve kısıtlı bir kan akışını neden olan arterlerin önlemek için çalışacaktır ve bu antioksidanlar kolesterol düşürücü etkilidir.

Düşük Kan Basıncı: Beyaz çay antioksidanlar da kan inceltme yardımcı ve bu sonuçta kan basıncını düşürücü etkiye sahip. Ayrıca sağlıklı kan basıncı düzeylerini korumak ve kalp krizi ya da inme sahibi olma şansınızı azaltmaya yardımcı olabilir.

Sağlıklı Cilt: Bu çay aynı zamanda cildin oksidatif stres ve genellikle uzun süreli güneşe maruz bağlı olduğu bağışıklık hücresi tazminat koruyan antioksidanlar içerir. Bu oksidatif stresin bir hücresel düzeyde ortaya çıkabilir ve cilt kanseri, kırışma veya lekeli pigmentasyon ile sonuçlanan hasarlara neden olabilir.

Beyaz dişler için beyaz çay: Sağlıklı Dişeti ve Dişler: beyaz çay, küçük miktarlarda flor yanı sıra sağlıklı ve güçlü dişlerinizi tutabilirsiniz diğer besin vardır. Buna ek olarak, kötü nefes, plak ve diş çürümesine neden olan bakterileri öldürür.

Kanseri Önlemek: Mevcut antioksidanlar prostat, mide veya kolon olmak üzere birçok kanser yol açabilecek tehlikeli mutasyon sayısını en aza indirmek için yardımcı olabilir. Bu çay aynı zamanda antioksidan yanında polifenoller denen bazı önemli kimyasallar içerir ve bunlar kansere neden olabilir mutasyonlar engellediği bilinmektedir.

Anti-viral ve anti-bakteriyel özellikleri: Camellia Sinensis bitkisinden gelen tüm çaylar gibi, beyaz çay antiviral ve antibakteriyel özellikleri içerir. Bu çay özellikleri o kötü bakteri, virüs ve mantarları nötralize becerisi kazandırmak.

Bunlar hala beyaz çay iyi olanı sorgulayan eğer daha fazla bilgi için yardımcı olacak bazı diğer sağlık faydaları vardır. Yukarıda belirtilen yararlara ilave olarak, bu, çay, düşük kan şekeri geliştirmek enerji önlemenin yanı sıra, ve diyabet semptomları hafifletmek için yardımcı olabilir.

Çalışmalar ayrıca beyaz çayın kilo kaybı için faydalarını göstermektedir. Çay metabolizmayı artırmak ve yanık-off yağlı bir sürü vücudu uyarabilir düşünülmektedir. Tabii ki, dengeli bir diyet sürdürmek ve size kilo kaybı hedefleri ile yardımcı olmak için bu çay içme eğer istenilen sonuçları almak için düzenli egzersiz yapmak gerekir. Sen yağ eriyip tek bir içki bulamazsınız. Beyaz çay iyi, iyi dengeli beslenme içeren bir düzenli egzersiz planı yerini alamaz rağmen kilo kaybı programı bu içeceği eklemek için, bu incitmez.

Gördüğünüz gibi, beyaz çayın sağlık için yararları çoktur. Bu çay bozuklukları ve hastalıkları önlemeye yardımcı olmak için güçlü özelliklere sahiptir.

Tartışın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir